YouTube, içerik oluşturucu öfkesini takiben yavaş yavaş coronavirus videolarından para kazanmaya başlayacak
Eli Space 12 ay önce Teknoloji

YouTube, içerik oluşturucu öfkesini takiben yavaş yavaş coronavirus videolarından para kazanmaya başlayacak

YouTube, bazı içerik oluşturucuların yeni koronavirüs salgını hakkında yaptıkları videolardan para kazanmalarını sağlamak için politikalarını yeniden değerlendiriyor.

Birkaç hafta önce YouTube, İçerik Oluşturucu Insider bölümlerinden birinde içerik oluşturuculara, yeni koronavirüsün neden olduğu hastalık olan yeni koronavirüs veya COVID-19 hakkında konuşan herhangi bir videonun otomatik demonetizasyonla karşılaşacağını bildirdi. Yeni koronavirüs, “tipik olarak önceden planlanmış kötü niyetli bir saldırı sonucu yaşam kaybı” ile yakın tarihli bir olay olarak tanımlanan hassas bir konu olarak ilan edildi. Bu videolar reklam için uygun değil. İçerik yönergelerini ihlal etmedikleri için YouTube’da kalmalarına izin verilirken, içerik oluşturucular platformun yerleşik reklam hizmetinden para kazanamaz. Bu değişiyor.

YouTube CEO’su Susan Wojcicki, bugün içerik oluşturuculara, koronavirüs kapsamını ve kapsamak isteyen insanlar için ne anlama geldiğini ele alan bir mektup yayınladı. Örneğin, birçok YouTube kullanıcısı için bir haber kaynağı olan Philip DeFranco gibi içerik oluşturucular devam eden salgını ele aldı. DeFranco, dün Twitter’da anında şeytanlaştırma politikası hakkında şaka yaptı ve Wojcicki’nin yanıtını istedi. CEO hassas konular politikasının “doğal afet gibi önemli boyuttaki kısa vadeli olaylara uygulanacak şekilde tasarlandığını” belirtti. Aynı politikayı bir koronavirüs salgını gibi bir olaya uygulamak işe yaramıyor.

Philip DeFranco gibi içerik oluşturucular devam eden salgını ele aldı

“Önümüzdeki günlerde, doğru şekilde kendini doğrulayan içerik oluşturucular ve bir dizi haber de dahil olmak üzere sınırlı sayıda kanalda koronavirüsü tartışan içerik reklamlarını etkinleştireceğiz ortakları, ”diye yazdı Wojcicki. “Önümüzdeki haftalarda para kazanmayı daha fazla içerik oluşturucuya ve haber kuruluşuna genişletmek için politikalarımızı ve uygulama süreçlerimizi hazırlıyoruz.”

Para kazanma ilk olarak belirli haber ortaklarını ve içerik oluşturucuları seçmek için uygulanacak. İçerik oluşturucular için YouTube, videolarının içeriğinin reklamveren dostu yönergelere uygun olduğunu doğru bir şekilde bildiren kişilerle başlayacaktır. Şirket, önümüzdeki haftalarda para kazanmayı daha fazla içerik oluşturucuya genişletmeye devam edecek.

Wojcicki’nin mektubu, COVID-19’u çevreleyen yanlış bilgilerin YouTube’da yayılmasına da hitap ederek, şirketin zararlı yayılımıyla mücadele etmek için çok çalıştığını belirtti. videolar. YouTube, “tıbbi tedavi istemekten vazgeçen veya zararlı maddelerin sağlık yararları olduğunu iddia edenler de dahil olmak üzere, işaretlendiklerinde politikalarımızı ihlal eden videoları hızla kaldırmaya devam edecek.”

“Güvenilir içerik bulmak, haberlerin kırılmasından dolayı özellikle önemlidir ve YouTube’un kullanıcılarımız için doğru bilgiler verdiğinden emin olmaya devam edeceğiz” diye yazdı Wojcicki.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
Popüler
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim