Yıldız Savaşları: Skywalker’ın Yükselişi
Eli Space 1 sene önce Teknoloji

Yıldız Savaşlarının en yüksek ve en alçak noktaları: Skywalker'ın Yükselişi

Yıldız Savaşları: Skywalker’ın Yükselişi, Skywalker Saga’nın tamamı hakkındaki büyük sorulara cevap vermek için tasarlandı. Ama aynı zamanda yönetmen J.J. Abrams, çığır açan pacing’i ele aldı ve devasa arsa ortaya koyuyor. Bu hafta başlarında spoilersiz izlenimlerimizi sunduk. Ancak, şu an sinemalarda olan filmde, neyin işe yarayıp yaramadığını, neyin işe yarayıp yaramadığını kontrol etme zamanı geldi (ve, söylemeden geçmesi gerekir). Genel Bakış Skywalker’ın Yükselişi <

Adi Robertson, Kıdemli Muhabir: Seni bir düzine köşeye sıkıştırmak zorunda kaldım Bu film hakkında lore ile ilgili sorular, Chaim, bu yüzden Skywalker’ın Rise of Big spoiler-y ile ortaya çıkabileceğini de söyleyebilirim. Rey bir Palpatine! Palpatine, Snoke klonlarıyla dolu ürkütücü bir laboratuarda ürpertici! Ürkütücü laboratuar gizli bir Sith gezegeninde! Ayrıca Poe bir noktada uyuşturucu kaçakçısıydı sanırım! Tüm bu bükülmelerin ne kadar iyi çalıştığını düşündünüz?

Chaim Gartenberg, Haber Editörü : Çok fazla büküm.

Güç Uyandırıcılardan veya Son Jedi’den gelen önemli soruların hiçbirini ele almaya ya da sarmaya çalışmayacaktı, endişelenmeyin: Film, kimsenin sormadığını düşündüğüm şeylere bile cevap veriyor – “Poe o kadar iyi uçmayı nasıl öğrendi?” Diye merak eden insanlar var mıydı?

Ama asıl noktaya göre, Palpatine ortaya çıkardı. çoğunlukla benim için çalıştı. Rey’in uber-kötü adamının torunu olması birazcık düzgün mü? Elbette. Ama simetri – kötü adam kızı iyidir; iyi adam evlat kötüdür – havalıdır ve “havalı mıdır?” temelde yıldız savaşları rehberlik eder … yıldız (özellikle bu film için özellikle doğru olan bir şey). Arsa-bükümlerin geçit töreni hakkında ne düşünüyorsunuz?

Adi Robertson: Abrams’ın Rey’in soyu ve benzeri gibi büyük sorulara daha etkileyici bir çözüm için Son Jedi’leri yeniden almasını bekledim. Snoke’nin kulesi. Fakat cevaplarına kendisinden daha fazla ilgi duymuş gibi göründüğüme şaşırdım.

“Rey bir Palpatine”, İmparator Palpatine’in öldürülen Galaktik bir güç komisyoncusu ve Sith Lordu’nun üzerine gizli bir çocuk babası olduğunu ima ediyor. Bu çocuk birkaç yıl sonra on yıl sonra, torununu bir sürü vekil evlat olamayacağının varisi haline getirmek için büyük bir aleyhte başladı.

Sonunda nereden geldiğini, yıllarca fan teorisini çözdüğünü öğrendik. Onun (anlayabildiğim kadarıyla) bir Palpatine kuklası olduğunu bulmak tatmin edici miydi? Lucasfilm

Chaim: Palpatine görünüşte etrafta dolaştı. Ancak, Palpatine’in ortaya çıkardığı yüzde 100’ün, filmin hikayesi için gerçekten gerekli olmadığına katılıyorum. Belki de filmdeki herkesin her şey için bu kadar kayıtsız görünmesinin nedeni budur. (Luke’un Leia’nın nasıl bildiği ile ilgili ipucu çizgisi, ama gerçekten umursamadı… kesinlikle bir şeyler yapmanın yolu.)

Snoke kökenli, filmin sahip olmasını istediğim alanlardan biri. açıklamak için biraz daha zaman aldı. The Force Awaken’in en büyük kara kutusundan biriydi, bir tür cevap aldığımız için mutluyum. Ve açıklamanın takip ettiği, genel bir kötülük Sith’in boş sayfalarından biriydi. Ama o bir klon mu? Bazı garip başarısız deney? Palpatine kelimenin tam anlamıyla sadece onu Exogal’dan kontrol eden GLaDOS sandalyesinde oturuyordu mu? Abrams’ın ne anlama geldiğinin sonuçlarını araştırmaktan ziyade sadece bir cevap vermeyle daha fazla ilgilendiği görünüyor.

Seriyi ‘büyük kötü geri getiren’ karanlık bilim, klonlar ve / veya sadece Sith’in bildiği sırlar üzerine düşünceleriniz var mı?

Adi: En sevdiğim biri Yıldız Savaşları evreni, “Darth Maul’un süper kızgın ve metal örümcek bacakları bularak yarıya doğramasından kurtulduğunu” ortaya koyuyor, bu yüzden anlatı kabiliyetini kıramam. Bunu en baştan ortaya çıkarmak ve Palpatine’in bir hata gibi hissetmesinin ardından acele eden herkesi göndermek olsa da.

Filmin ince havadan yeni bir üçlemeli yay döndürmesini gerektirdi ve Son Jedi’lerden birini raydan çıkardı. daha az bölücü ve umut vaat eden fikirler: Kylo Ren’in, bir Sith Lordu olmak yerine, Birinci Sıra ile yeni bir şey inşa etmek istediği. Fakat ölümsüz şeker babanız size bir Ölüm Yıldızları filosu teklif ettiğinde, tematik rezonans muhtemelen aklınızdaki ilk şey değildir.

Aslında, farklı bir kötülükten daha fazlasını isteyen Skywalker’ın yükselişinden çıktım: General Hux. Burada hiçbir Kylux / Reylo gemi savaşı alevini körüklemek için değil, Hux ve Kylo Ren’de rakip Snoke proteinlerine başlayıp sonra kendi sebeplerine ve birbirlerine ihanet eden başka bir büyük opera arsası daha var. Maalesef, filmin hızlanması göz önüne alındığında, oldukça kısa bir şekilde büzülüyor.

İstediğiniz diğer karakterleri daha fazla ekran görüntüsü almış mıydınız? Poe’nun eski ortağı Zorii Bliss – ya da en azından “Daft Punk, Power Rangers’la buluşuyor” kıyafeti ile ilgimi çekti.

Star Wars'ta Zorii Bliss: Skywalker'ın Yükselişi Jonathan Olley / Lucasfilm Ltd.Her ne kadar senatör yönetimin büyüleyici dünyasına dalmak için son girişimin Yıldız Savaşları konuyu ele almaya çalıştığında ne kadar iyi gittiğine rağmen, belki de daha iyisi için.

Zorii Bliss (mükemmel bir Yıldız Savaşları adı) gibi hissettirdi. Bu filmin Boba Fett’i – ortaya çıkıyor, havalı görünüyor, oyuncak satıyor. The Last Jedi’nin Zorii, Jannah ve hatta neredeyse değil gibi yeni karakterler lehine sadece birkaç kısa görünüm elde etmek için yeni ekibin büyük bir parçası olarak kurduğu Rose Tico’nun yanılmasından daha çok hayal kırıklığına uğradım. gibi-şirin-olarak-Bebek-Yoda Babu Frik.

Sohbeti biraz ters çevirmek için, Skywalker’ın Rise ofisinin hangi kısımları sizin için işe yaradı?

Adi: ışın kılığına girdim. Abrams’ın Son Jedi’nin bazı kısımlarında geriye doğru yürüdüğü kadarıyla konuştuğum kadar, Kuvvet-zihin-köprüleme numarasını, Rey ve Kylo Ren’in dövüşleri için kullanışlı ve havalı görünümlü bir tamirciye genişlettiğini seviyorum. Leia, Jedi eğitimini almış olmak için ortaya çıkan temelde gereksiz komplo eklemelerinden bir diğeriydi, ancak bize Adam Driver’ın sonuna kadar bu büyük küçük omuz silkme unu ile hiçbir yerden bir ışın kılıcı çekmesini sağladı.

Ben de sadece genellikle netice üçlemesine katılan aktörleri sever.

Şu anki hikayenin artık sürüklenmesini istemem (ve RIP, Hux ve Kylo), ama onların gittiğini görmek için biraz üzgün olacağım. Lucasfilm Ltd.

Chaim : Burada lightsaber düelloları burada mükemmeldi genel olarak devam filmlerinin ışın kesicilerini doğru nasıl aldıklarına dalın) ve buradaki aktörlerle tam olarak aynı fikirdeyim. Özellikle Boyega ve Ridley için, burada bir yeterlilik duygusu var – onlar artık “bunu yapabilir, bunu yapabilirsin” motive etmiyorlar. Tam yetişkin kahramanlar kendi başlarına. Ve asıl üçlü, kendilerini orijinal üçlemenin Luke / Leia / Han maceralarının yanında evinde hisseden şaka yapan arkadaşlarla gerçekten burada hissediyorlar.

Ben unapologetic bir Star Wars inek olduğum için, ben de yapıyorum. Benimle birlikte en iyi taraftar kitlesine hitap eden anlar: “yani benimle birlikte ol” dizisinin sonuna doğru, Lucasfilm çek kesme makinesini tüm kahramanları aktörleri geri getirmek için esnettiğinde Yıldız Savaşları son Jedi yutturmaca montajı için geçmiş filmler.

Sence Yıldız Savaşları için sırada ne var?

Adi: Destanı “teknik olarak netice değil” bir netice ile yeniden açmak benim için oldukça tatmin edici olur ve Ridley, Isaac ve Boyega kesinlikle yaptıklarını söylediler. Yıldız Savaşları. Bu yüzden karakterlerini tekrar büyük ekranda görmem kaçınılmaz görünmüyor. (Daha fazla spinoff çizgi romanı ve romanı elbette kaçınılmaz gözüküyor, özellikle Poe’in baharat geçmişi gibi yeni kancalarla tabii ki.) – bazıları açıkça ilişkili değildir, ancak diğerleri daha belirsizdir. Rey, Finn ve Poe’nun gelecekteki bir üçlemede, Han, Luke ve Leia’nın bu neticesinde ortaya çıktıkları şekilde yeniden ortaya çıktığını görebiliyordum: Batonları yeni nesle geçen tecrübeli gaziler gibi. Yine de Skywalker’ın Yükselişi’nde olan her şeyden sonra, hepimizin bir mola verebileceğimizi düşünüyorum.

.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
Popüler
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim