Windows 7 Ne Zaman Son Bulacak?

Windows 7 Windows’un 2 Ekim 2009’da piyasaya sürülen bilgisayar için tasarlanmış olan işletim sistemidir. Windows 7’nin sayılı günleri kaldı. Peki, Windows 7 ne zaman son bulacak? Windows 7 Nedir?

2 Ekim 2009’da çıkan işletim sistemi Windows Vista’ya göre daha kolay, güvenli ve dikkat çekici bir işletim sistemidir. Windows Vista ve Windows XP işletim sisteminden sonra çıkan Windows 7, birçok özelliği ile çoğu kullanıcın beğenisini kazanmıştır. Önceki işletim sistemlerinden farklı olarak yeni araç çubuğu, yazılımlar ve belgeler arasında daha hızlı dolaşabilme, yeni arayüzü ve daha kullanışlı olması çoğu kullanıcının Windows 7’ye geçiş yapmasına sebep olmuştur. Farklı sürümlere sahip olan Windows 7, artık süresini dolduruyor.

Windows 7 Ne Zaman Son Bulacak?

Piyasaya sürüldüğü tarihten beri oldukça fazla kullanıcıya sahip olan Windows 7 zamanını dolduruyor. Belli bir süreden sonra Windows kendi işletim sistemlerinin sonunu getiriyor. Bu yüzden yenilerini kullanmanız gerekiyor.

İşletim sistemi kullanmanız mümkün fakat kullandığınız müddetçe güvenliğiniz olmayacaktır. Microsoft bu işletim sistemine artık güncelleme yapmayacak. Windows 7’nin yayımlandığı tarihten beri 10 yıllık ürün desteği sağlanacağı biliniyordu.

Ocak 2020’de son güncellemesi yapılacak olan Windows 7, önceki işletim sistemleri gibi artık güncelleme almayacak. Dilerseniz Windows 7 veya XP, Vista işletim sistemlerini kullanmanız mümkün. Dikkat etmeniz gereken husus ise güncelleme almayan bu işletim sistemleri size güvenlik sorunları çıkartabilir.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim