WhatsApp, iOS İçin Yeni Güncelleme Yayınladı

Dünya üzerinde en fazla kullanıcısı olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iOS için yeni bir güncelleme yayınladı. Yeni sürümle birlikte WhatsApp’a çağrı bekletme özelliği eklendi. Bu özelliğin yanı sıra bir süre önce beta sürümünde sunulan grup ayarları da getirildi. Ayrıca güncelleme bazı görünüm değişikliklerini de içeriyor.

Dünya genelinden en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son dönemler çalışmalarına yoğun mesai harcıyor. Geliştirici ekibi, bir yandan kullanıcıların hizmetine yeni özellikler sunarken diğer yandan da uygulamanın beta sürümlerini neredeyse her gün güncelleyerek yeni özellikleri test ediyor ve olası problemleri tespit edip sorunları düzeltmek için çalışıyor. Şimdi ise WhatsApp’ın iOS sürümüne yeni bir güncelleme geldi.

WhatsaApp’ın bu yeni sürümüyle birlikte uygulamaya birkaç yeni özellik eklendi. Ancak kullanıcılar uzunca bir zamandır bekledikleri karanlık mod özelliğine bu güncellemeyle kavuşamadı. WhatsApp’ın karanlık modu, bir süredir uygulamanın beta sürümlerinde de gözden kaybolmuş durumda. Şimdi ise bu yeni güncellemenin içeriğini inceleyelim.

WhatsApp’ın iOS işletim sistemi için sunulan yeni sürümünde kullanıcılar istemedikleri gruplara girmek zorunda kalmayacaklar. Uygulamanın “Gizlilik” sekmesi altına eklenen “Gruplar” sekmesi ile birlikte artık kimlerin sizi bir WhatsApp grubuna ekleyebileceğini ayarlamanızı sağlıyor.

Bu yeni gizlilik özelliği 3 farklı seçeneğe sahip. Bunlar sırasıyla “Herkes”, “Kişilerim” ve “Şunlar Hariç Kişilerim” isimlerine sahipler. Eğer bu menüde ki herkes seçeneğini seçerseniz, kişiler listenizde yer alan veya olmayan herkes, sizi bir WhatsApp grubuna alabilir. Ancak şunlar hariç kişilerim seçeneğini seçerseniz, kişi listenizden belirleyeceğiniz o kişiler sizi herhangi bir WhatsApp grubuna alamayacaklar.

WhatsApp’ın bu yeni güncellemesiyle birlikte artık iOS işletim sistemli telefonlar için uygulamaya çağrı bekletme desteği de eklendi. Yani bundan sonra WhatsApp üzerinden aynı anda iki arama geldiği takdirde, ikinci arama için de bildirim alacaksınız. Bu şekilde WhatsApp’ın arama özelliği, daha kullanışlı hale getirilmiş oldu.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
1
😥
0
👎
0
👍
1
😆
1
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim