Washington eyaletinde ilk ABD koronavirüs ölümü doğrulandı
Eli Space 7 ay önce Sağlık

Washington eyaletinde ilk ABD koronavirüs ölümü doğrulandı

Sağlık yetkilileri Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Washington eyaletinde bir kişinin yeni koronavirüs kasıldıktan sonra öldüğünü açıkladı. ABD’li yetkililer, virüse atfedilen ilk ölüm, Washington eyaletinde uzun süreli bir bakım tesisiyle bağlantılı iki yeni vakayı açıkladı; ABD’de bir sağlık çalışanında ilk onaylanan vaka da dahil. Washington eyaleti sağlık departmanı Amy Reynolds, Associated Press’e,

“Acil gelişen bir durumla karşı karşıyayız” dedi. Washington, King County’deki EvergreenHealth Tıp Merkezi sözcüsü AP’ye hastanın orada öldüğünü doğruladı. Seattle & King County, bugün düzenlenen basın toplantısında, ölen hastanın 50’li yaşlarında kronik altta yatan sağlık koşulları olan bir adam olduğunu, Halk Sağlığı sağlık memuru Jeff Duchin olduğunu söyledi. Virüsü nasıl veya ne zaman kasıltığı henüz bilinmiyor.

Bugün açıklanan diğer iki vakanın her ikisi de Washington eyaletindeki uzun süreli bakım tesisiyle bağlantılıydı. Biri tesisin bir sakini, 70’li yaşlarında ciddi durumda kalan bir kadındı. Diğeri tesiste bir sağlık çalışanıydı, 40 yaşlarında memurlar tatmin edici bir durumda olduğunu söyleyen bir kadındı.

Semptomlar ateş, öksürük ve nefes darlığı içerir. Bu bireylerin COVID-19 olup olmadığını doğrulamak için testler yapılmaktadır.

Uzun süreli bir hemşirelik tesisinde virüs salgını olması özellikle halk sağlığı yetkilileri ile ilgilidir. Duchin, “Birçok yaşlı olan bir tesiste meydana gelen bir salgından endişe duyuyoruz” dedi. COVID-19 vakalarının çoğu hafif olmakla birlikte, yaşlı insanlar ve altta yatan sağlık koşulları olan insanlar virüsün ciddi semptomları için en büyük risk altındadır.

Ölüm haberleri ve yeni vakalar üç gün sonra gelir ABD’de bilinmeyen yeni koronavirüs vakaları bildirilmiştir. Bu haftadan önce, ülkede virüsün teyit edilen tek vakası, bir kişinin hastalıktan dolayı sert bir şekilde dünyanın bir bölgesine seyahat etmesinden veya bir kişinin teyit edilen bir vaka ile yakın temasa geçmesinden sonra ortaya çıkmasıyla ortaya çıktı. Kökenleri bilinmeyen vakalar sağlık yetkilileri için endişe vericidir, çünkü bunların varlığı hastalığın popülasyonda dolaşımda olduğunu gösterir.

Bir Washingtonlu’nun COVID-19’dan öldüğünü öğrendiğimiz için üzücü bir gün. Kalplerimiz ailesine ve arkadaşlarına gider.

Kalbimiz ailesine ve arkadaşlarına gidiyor, ”diyor Washington valisi Jay Inslee. “Kimsenin bu virüsten ölmediği bir güne doğru çalışmaya devam edeceğiz.”

COVID-19 hastalığına neden olan virüs, Çin’de Çin’de ortaya çıkmasından bu yana dünyanın 57 ülkesine yayıldı. Aralık. Solunum yolu hastalığı 85.000’den fazla kişiyi enfekte etmiş ve 2.900’den fazla kişiyi öldürmüştür. Amerika Birleşik Devletleri’nde, COVID-19 olan 66 kişi tespit edildi.

Geçen haftaya kadar, Amerika Birleşik Devletleri’nde virüs için test edilen tek kişi, virüsün bulunduğu bölgelere seyahat eden insanlardı. dolaşımda olan veya teyit edilmiş vakalarla yakın temasta bulunanlar. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin test kısıtlamalarına karşı halka açık bir tepki sonrasında test kriterleri genişletildi. Genişlemeden sonra daha fazla vaka hızla tespit edildi.

Bugün COVID-19 olan bir sağlık çalışanının açıklanmasından önce bile, sağlık endüstrisi virüs için hazırlanıyor. Kaliforniya’da, bir sağlık birliği Cuma günü yaptığı açıklamada, UC Davis Hastanesi’ndeki 124 hemşireden ve diğer sağlık çalışanlarından kendilerini evde karantinaya almaları söylendi. Bu işçilerin bir koronavirüs hastasının tedavi aradığı hastanede virüse maruz kaldığına inanılıyor.

CDC’nin Ulusal Bağışıklık ve Solunum Hastalıkları Merkezi direktörü Nancy Messonnier, bugün bir basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Bazı topluluklarda bazı yayılımlar olsa da, COVID-19’un ulusal yayılımı yok. Messonnier ve Duchin, insanların hastalığın yayılmasını önlemek için temel önlemler almasını tavsiye etti. Bu, hastaysanız işten veya okuldan evde kalmayı ve ellerinizi düzenli olarak yıkamayı içerir.

“Daha fazla el yıkama, daha az yüze dokunma.”  Duchin.

.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
Popüler
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim