Washington eyaleti ve San Francisco, coronavirüs yayıldıkça büyük toplantıları yasaklıyor
Eli Space 6 ay önce Sağlık

Washington eyaleti ve San Francisco, coronavirüs yayıldıkça büyük toplantıları yasaklıyor

Washington eyaleti ve San Francisco, yeni koronavirüsün yayılmasını azaltmaya yardımcı olmak için büyük toplantıları yasaklıyor. Yasaklar, insanların hasta olabilecek diğer insanlarla temas etmekten kaçınmasına yardımcı olabilecek sosyal mesafeler yaratmanın bir yoludur.

Seattle bölgesinde 250’den fazla insanın bir araya gelmesi Mart ayı sonunda yasaklanmıştır. Washington Valisi Jay Inslee açıkladı. San Francisco Belediye Başkanı Londra Cinsinin ofisine göre, iki hafta boyunca San Francisco’da 1.000’den fazla kişinin toplanması yasaklanacak.

“Bu emir, sosyal, manevi ve eğlence amaçlı etkinliklere yönelik toplantılar için geçerlidir” diyor Inslee’nin Washington’un yasağı hakkındaki açıklaması “Bunlar aşağıdakileri içerir ancak bunlarla sınırlı değildir: topluluk, sivil, kamusal, boş zaman, inanç temelli veya spor etkinlikleri; geçit; konser; festivaller; sözleşmeler; bağış toplama ve benzeri faaliyetler. ”

Washington’un yasağı Seattle ve çevresini kapsar

Washington’un yasağı Seattle ve çevresini kapsar: Kral, Snohomish ve Pierce ilçeleri. Washington şu anda ABD’de en yüksek sayı olan yeni koronavirüs ve doğrulanmış 24 ölümden 260’ı onaylanmış vakasına sahiptir ve bunların çoğu Seattle’da veya yakınında olmuştur. Bir haber konferansında yasağın Mart ayının ötesine uzatılmasının “çok muhtemel” olduğunu söyledi.

Devlet yasağı, hala yürürlükte ise Microsoft’un şu anda mevcut olan Build geliştirici konferansını etkileyebilir 19-21 Mayıs tarihleri ​​arasında Seattle’da gerçekleşmesi planlanıyor. Microsoft, Build web sitesine gönderilen bir bildiride “yüz yüze etkinliklerle ilgili halk sağlığı rehberliğini izleme” olduğunu, ancak yine de etkinliğe kaydolabileceğini söylüyor. Microsoft yorum yapmayı reddetti. Microsoft, Amazon ve Seattle’da ofisleri bulunan diğer teknoloji şirketleri çalışanlarından evden çalışmalarını istedi.

San Francisco’nun yasağı Golden State Warriors oyunları gibi spor etkinliklerini de etkiliyor. Ekip, yaklaşan ev oyunlarını hayransız oynayacağını açıkladı. 21 Mart’a kadar Savaşçıların oynadığı stadyum Chase Center’da planlanan etkinlikler ertelendi veya yeni bir yere taşındı.

ABD’deki diğer yerler toplantıları yasakladı veya iptal edilmelerini önerdi

​​ABD’deki diğer yerler toplantıları yasakladı veya iptal edilmelerini önerdi. Apple, Google, Netflix ve diğer teknoloji şirketlerinin merkezi olduğu Santa Clara County, Pazartesi günü 1.000 veya daha fazla kişinin toplanmasını yasakladı. Washington, DC Sağlık Bakanlığı bugün 1.000 veya daha fazla “zorunlu olmayan” toplu toplantıların ertelenmesini veya iptal edilmesini önerdi. Ve New York’taki bir salgına yanıt olarak, devlet Pazartesi günü New Rochelle’de bir mil yarıçaplı bir “çevreleme alanı” yarattı. Okullar, kiliseler ve sinagoglar kapatılacak ve büyük kapalı toplantılar yasaklanacak.

Dünya Sağlık Örgütü bugün yeni koronavirüsün neden olduğu hastalık olan COVID-19’un artık bir salgın ilan edildiğini açıkladı.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim