Uber deneyi, California sürücülerinin kendi ücretlerini belirlemesine izin veriyor

Uber deneyi, California sürücülerinin kendi ücretlerini belirlemesine izin veriyor

Uber yeni test yürütüyor büyük olasılıkla şirketin sürücülerine bağımsız yükleniciler değil çalışanlar olarak davranmasını gerektiren Meclis Bill 5’in kısıtlamalarının azaltılmasına yardımcı olacak bir tekliftir. Kaliforniya’daki bazı sürücüler şimdi kendi ücretlerini belirleyebilecek, bu da normalde Uber tarafından belirlenen miktarın beş katına kadar çıkabiliyor.

Salı sabahı, Santa Barbara, Palm Springs havaalanlarında çalışan sürücüler Sacramento, fiyatları normal Uber fiyatının en fazla beş katına kadar yüzde 10’luk artışlarla artırmalarını sağlayan bir teklif sistemine katılabilecek. Bir sürüş talep edildiğinde, Uber sürücüyü en düşük fiyatla sürücüyle eşleştirecektir. Daha yüksek ücretler ödeyen sürücüler, sürüş talebi arttıkça kademeli olarak gönderilecektir.

Bu özellik, sürücülere daha fazla özerklik vermeyi amaçlamaktadır ve şirket tarafından aşağıdaki gibi bir argümanı desteklemek üzere tasarlanmış bir dizi diğer girişimleri takip etmektedir. bir taşımacılık işi değil, bir teknoloji platformu, sürücüleri çalışan olarak sınıflandırılamaz. Ancak, bu deneme bazı istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Ücretleri çok yüksek ayarlamak, sürücüler için daha az geziye ve bunun yerine hizmetinde herhangi bir değişiklik yapmayan Lyft’i kullanmayı tercih edebilen biniciler için daha az tutarlı bir hizmete neden olabilir.

Yeni özelliğe aşina olan bir kişi, Uber’in işine potansiyel hasarı sınırlamak için onu daha küçük şehirlerde denediğini söyleniyor. Ancak şirket, başka bir yerde ücret ayarını genişletip genişletmemeye karar vermek için ilk pilot uygulamadan gelen geri bildirimleri kullanacaktır.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim