Twitter, Aktif Olmayan Hesapları Silmekten Vazgeçti

Bilindiği gibi Twitter, geçtiğimiz günlerde büyük bir temizlik yapacağını açıkladı. Bu temizlik, 6 ay veya daha uzun süredir hesaplarına girmeyen kullanıcıların hesaplarının silinmesiyle yapılacaktı. Fakat sosyal medya devi kullanıcılardan aldığı tepkilere daha fazla dayanamadı. Sosyal medyada aşırı tepki gösteren kullanıcılar nedeniyle Twitter, şimdilik bu kararını rafa kaldırdı.

Önceki yazımızda sizlere aktardığımız gibi, dünya üzerinden en fazla kullanıcısı olan sosyal medya platformlarından Twitter, büyük bir temizlik yapacağını açıklamıştı. Bu açıklamada Twitter, altı aydan fazla süredir herhangi bir kullanıcı aktivitesi olmayan hesapları 11 Aralık tarihi ile birlikte kaldıracağını açıklamıştı.

Etkin olmayan hesapların kullanıcılarına e-posta göndermeye başlayan ABD’li şirket, insanların Twitter’da günebilecekleri daha doğru ve güvenilir bilgiler sunmak amacıyla böyle bir adım attığı belirtiyordu; ancak Twitter’ın asıl amacını bazı kullanıcı isimlerini boşa çıkarmak olduğu da tahmin ediliyor.

Twitter, hesapları kaldıracağını açıklamasıyla birlikte, vefat eden kişilerin yakınları tarafından topa tutuldu. Çünkü bu kişiler kaybettikleri yakınlarının hesaplarının bir nevi hatıra olarak sitede açık olarak kalmasını istiyorlardı. Örneğin, iletişim uzmanı olarak çalışan Drew Olanoff, dört yıl önce ölen babasının Twitter hesabını halen onu anmak için kullandığını söylüyor.

Kullanıcılarının geri dönüşlerini dikkate alan sosyal medya devi Twitter, bu kararından şimdilik vazgeçtiğini açıkladı. İnsanların hesapları anmak için yeni bir yol yaratana kadar etkin olmayan hesapları kaldırmayacaklarını da belirten şirket, “Sebep olduğumuz karmaşa ve endişe için çok özür dileriz” ifadelerini kullandı.

Şirket ayrıca aktif olmayan hesapları silme politikasıyla ilgili bazı önemli bilgiler paylaştı. Her zaman bu yönde bir politikalarının olduğunu; ancak bunu tutarlı bir şekilde uygulamadıklarını söyleyen sosyal medya devi, 25 Mayıs 2018’de Avrupa’da yürürlüğe giren General Data Protection Regulation ( Genel Veri Koruma Yasası – GDPR) nedeniyle böyle bir adım atmak zorunda kaldıklarını belirtti.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim