Twitter, 70 Michael-Michaelberg yanlısı ‘platform manipülasyonu’ hesabını askıya aldı
Eli Space 1 sene önce Teknoloji

Twitter, 70 Michael-Michaelberg yanlısı 'platform manipülasyonu' hesabını askıya aldı

Twitter, ilk kez Los Angeles Times tarafından bildirilen Michael Bloomberg’in başkanlık kampanyasını desteklemek için içerik yayınlayan 70 hesabı askıya alacağını duyurdu.

“Platform manipülasyonu ve spam’a karşı kurallarımızı ihlal ettiği için bir grup hesapta yaptırım uyguladık” dedi.

Cuma günü Twitter tarafından teslim edilen düzinelerce hesap askıya alma işlemi, Bloomberg yanlısı gönderilerin özdeş mesajları iletmesine odaklanıyor. Times’a göre, bazı tweetler mesajın bir parçası olarak “Başkan Doğdu: Barbra Streisand Mike’ın övgülerini söylüyor”. “Birden fazla hesap kullanarak konuşmayı yapay olarak güçlendirmek veya bozmak” ya da “dahil olan kişiler yalnızca bir hesap kullanıyor olsalar bile” mesajları artırmak için insanları telafi etmek Twitter’ın kurallarını ihlal ediyor.

Kampanya, kampanya çalışanlarını tanımlamaya teşvik ediyor kendileri

​​Eski New York Belediye Başkanı ve 2020 Demokrat ilkesine geç gelen Bloomberg, televizyonda ve sosyal medyada günde 1 milyon doların üzerinde harcama yaparak tsunami reklamı için ödeme yaptı. Bazıları daha geleneksel olarak Facebook ve Google tarafından sağlanan reklam araçlarıyla yerleştirildi, ancak Bloomberg kampanyası sponsorlu yayınlar için tek tek kişilere ve etkileyicilere ödeme yapmaya da girişti.

Bu stratejinin bir parçası olarak Bloomberg kampanyası, eski belediye başkanı ve kampanyası hakkında olumlu mesajlarla Facebook, Twitter ve Instagram’a su basması için Kaliforniya’daki yüzlerce insanı işe aldı. Bu mesajları göndererek, insanlar ayda 2.500 $ kazanabilirler.

Askıya alma olaylarına yanıt veren Bloomberg sözcüsü Sabrina Singh, kampanyada kampanya çalışanlarını “kendilerini sosyal medya hesaplarındaki Mike Bloomberg 2020 kampanyası adına çalışma olarak tanımalarını” teşvik ettiğini söyledi. Singh, “Outvote aracılığıyla [seçmen kanvosu uygulaması] içeriği çalışanlar ve gönüllüler tarafından arkadaş ve aile ağlarıyla paylaşılıyor ve kimseyi yanlış yönlendirmek için tasarlanmamıştı.”

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim