TikTok raporunda Çin, 2019’un ilk yarısında kullanıcı bilgisi istemedi
Eli Space 5 ay önce Teknoloji

TikTok raporunda Çin, 2019'un ilk yarısında kullanıcı bilgisi istemedi

​​İlk şeffaflık raporunda TikTok, Çin hükümetinden herhangi bir kullanıcı bilgisi talebi almadığını iddia ediyor Bunun yerine, hem yasal hem de devletle ilgili taleplerin çoğu Hindistan’dan geldi. Toplamda TikTok, 143 Hindistan hesabı ile ilgili 107 yasal talepte bulunduğunu ve vakaların yüzde 47’sinde kullanıcılara bilgi sağladığını belirtti.

Hindistan’ın ardından TikTok, Amerikan yetkililerinden en fazla kullanıcı bilgisi talebini aldı. ABD’de 255 hesapla ilgili 79 talep aldı ve vakaların yüzde 86’sında bilgi paylaşmaya devam etti.

“Düzenli güncellemelerle, topluluğumuza adına gerçekleştirdiğimiz işlemleri daha iyi anlama ve güncel bilgilere dayanarak bizi değerlendirme fırsatı vermeyi amaçlıyoruz.”

Önermek cazip gelse de TikTok’un sahibi olan ve işleten Çinli şirket ByteDance tamamen şeffaf değil, Çin istatistiklerinin eksik olması için daha fazla açıklama var. TikTok Çin’de mevcut değil. Kendi ülkesinde ByteDance, Douyin adlı ayrı ama benzer bir uygulama sunuyor. Geçen yıl yayınlanan bir BuzzFeed News raporuna göre, ByteDance’in tüm TikTok sunucuları Çin dışında bulunuyor.

Rapor, ByteDance, Amerikalı milletvekillerini Çin hükümetinin casusluk yapmak için TikTok’u kullanmadığına ikna etmeye çalıştığında geliyor. ABD vatandaşları. Bu haftanın başlarında, ABD Ordusu, Donanmanın ardından, siber güvenlik kaygıları dışında devlet tarafından verilen telefonlarda uygulamanın kullanımını yasakladı. ByteDance’in TikTok’taki hissesini bu endişeleri çözmenin bir yolu olarak sattığı bildiriliyor. Bu arada TikTok, önümüzdeki birkaç ay içinde 2019’un ikinci yarısı için bir şeffaflık raporu yayınlayacağını açıkladı.

Kaynak: TikTok

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
Popüler
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim