SXSW 2020 koronavirüs nedeniyle iptal edildi
Eli Space 1 sene önce Teknoloji

SXSW 2020 koronavirüs nedeniyle iptal edildi

Austin şehir merkezinde düzenlenen yıllık teknoloji, müzik ve film buluşması olan SXSW, koronavirüs salgını nedeniyle ve başlatılmasından sadece bir hafta önce iptal edilen en son büyük konferanstır. Etkinliğin 34 yıllık tarihinde ilk kez iptal edildi. Festivalin 13 Mart – 22 Mart tarihleri ​​arasında gerçekleşmesi planlandı, ancak Austin Belediye Başkanı Steve Adler bugün artan sayıda yüksek profilli konuşmacı ve şirketin çekilmesi ve halk sağlığı endişelerinin artmasıyla festivalin artık gerçekleşmeyeceğini duyurdu.

“Güney’i Güneybatıya kadar etkili bir şekilde iptal eden bir emir yayınladım,” dedi Adler, Cuma günü koronavirüs üzerine acil durum emri verdi. SXSW her yıl turizm, bilet satışları ve diğer gelir akışlarında yüz milyonlarca dolar getirdiğinden, karar neredeyse kesinlikle şehir ekonomisine sert bir darbe olacak. SXSW, Kasım ayında festivalin Austin şehri için 355,9 milyon dolar kazandığını söyledi.

Geri ödeme politikalarını henüz detaylandırmamış olan SXSW’yi organize eden özel şirket, Twitter ve web sitesinde yayınlanan bir açıklamada, bunun Austin şehir yetkilileri tarafından ve elinden alınmış bir karar olduğunu açıkça belirtti.

“Etkinliği yeniden planlamak için seçenekleri araştırıyoruz ve SXSW EDU’dan başlayarak 2020 katılımcıları için mümkün olan en kısa sürede sanal bir SXSW çevrimiçi deneyimi sunmak için çalışıyoruz”, SXSW web sitesinde tam iptal notunu okuyor.

SXSW 2020 ile İlgili Güncelleme. Lütfen tam açıklamamızı buradan okuyun: https://t.co/P56nF8KFmE pic .twitter.com / ouJPKM9GNy

– SXSW (@sxsw) 6 Mart 2020

Etkinliğe öncülük eden haftalar boyunca, bunun Austin liderleri için akıllı bir karar olup olmadığı konusunda artan endişeler vardı ve festival organizatörleri, yaklaşık yarım milyon insanı Teksas şehrinin şehir merkezindeki yoğun bir bölümüne getiren SXSW’ye ev sahipliği yapacak. ABD koronavirüs vakaları, şimdiye kadar bildirilen en az 11 ölümün olduğu ve Kaliforniya ve New York dahil olmak üzere ülkenin diğer bölgelerine hızla yayıldığı Washington eyaletinde yükselmeye başladıkça durum daha karmaşık hale geldi.

Web sitesinde Change.org’un etkinliğin iptali için bir dilekçe 55.000’den fazla imza toplandı ve Twitter CEO’su Jack Dorsey gibi yüksek profilli konuşmacılar duyurunun önüne geçti. Amazon, Apple ve Netflix, şovda artık yeni film ve TV projelerini yayınlamayacaklarını ve sayısız şirket olan Facebook, TikTok, LinkedIn ve Intel ve CNN ve Mashable gibi haber kuruluşlarının da resmi olarak çekilmelerini, festivalde yerinde varlıklar.

Bazı önemli katılımcılar, girişimci ve yazar Tim Ferriss ve Beastie Boys, Ozzy Osbourne ve Trent Reznor gibi müzisyenler de dahil olmak üzere gösteriye katılmayacaklarını açıklamışlardı. Dün, Variety üç büyük müzik grubunun (Sony, Universal ve Warner Music) çalışanlara festivale gitmemelerini tavsiye ettiğini bildirdi.

Pazartesi günü, SXSW organizatörleri etkinliğin normal şekilde devam edeceğini söyledi. Organizatörler USA Today’e verdiği demeçte, “Bu diyalog ve Austin Halk Sağlığı’nın önerileri sonucunda 2020 etkinliği en önemli öncelik olarak güvenlikle devam ediyor” dedi. “COVID-19 hakkında hala bilinmeyen çok şey var, ancak bildiğimiz şey kişisel hijyenin kritik öneme sahip olduğudur. İnsanların bilimi takip etmelerini, halk sağlığı ajanslarının önerilerini uygulamalarını ve dünyamızı birbirine bağlayan faaliyetlere katılmaya devam etmelerini umuyoruz. Bu bizim planımız. ”

Şirket aynı gün Twitter’da bir etkinliğe katılma taahhüdünü yineleyen ve festivalin etkinliğe hazırlanmalarını içeren bir web sayfasına ve çeşitli kamu meselelerine verdiği yanıtları detaylandıran bir SSS paylaştı.

Lütfen COVID-19 Katılımcı Bilgileri sayfamızdan COVID-19’a yanıtımızla ilgili bilgileri takip edin. https://t.co/U5pBiNn6hY pic.twitter.com/e98NwwDmnH— SXSW (@sxsw) 2 Mart 2020

Salı günü, konferans aktörler de dahil olmak üzere ek açılış konuşmacıları duyurdu Evans ve Kumail Nanjiani Karşılaştırması.

Tamron Hall, Kumail Nanjiani, Chris Evans, Emily V. Gordon ve #SXSW için Daha Fazla Davetli Konuşmacı ve Öne Çıkan Konuşmacı 2020! https://t.co/zd1KWQuY6B

— SXSW (@sxsw) 3 Mart 2020

SXSW, COVID-19 endişeleri nedeniyle ertelenen veya iptal edilen en son endüstri konferansı, yeni koronavirüsün neden olduğu hastalık. Oyun Geliştiricileri Konferansı, Mobil Dünya Kongresi, Facebook’un F8 geliştirici konferansı, Google’ın Cloud Next konferansı ve I / O geliştirici konferansı ve sayısız diğer etkinlik benzer şekilde etkilenmiştir. ve video konferans yoluyla veya etkinlikleri doğrudan iptal ederek.

.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
Popüler
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim