Spotify’ın büyük bir podcast’e ihtiyacı vardı ve en büyük podcastlerden birini satın aldı
Eli Space 2 ay önce Diğer

Spotify'ın büyük bir podcast'e ihtiyacı vardı ve sadece en büyük podcastlerden birini satın aldı

Spotify bugün podcast endüstrisine hakim olmanın ciddiyetini kanıtlamaya devam etti. Şimdi Simmons’ın şovu Spotify’ın genişleyen podcast imparatorluğunu demirleyebilir.

Satın alma, Spotify için podcast ile ilgili satın alma işlemlerinde bir yıl tamamlıyor. Neredeyse bir yıl önce şirket, Tümünü Yanıtla ve Başlatma gibi şovlara sahip bir podcast ağı olan Gimlet Media ve bir podcast oluşturma uygulaması olan Anchor’i satın aldı. Yılın ilerleyen saatlerinde, gerçek suç ve korku konusunda uzmanlaşmış bir ağ olan Parcast’i satın aldı. Spotify birlikte ele alındığında, komedyen Amy Schumer’in şovu ve Joe Budden’ler gibi ünlü odaklı Spotify Orijinalleri ile birlikte spor, korku ve suçla ilgili programların yanı sıra prestij serisine de sahip. Ses şirketi, her dinleyici için bir şeyler sunmaya hazırlanıyor.

Spotify tam bir gösteri kataloğu oluşturuyor

Yine de Spotify, bu anlaşmalara yüz milyonlarca dolar harcamasına rağmen henüz en belirgin şeyi yapmadı: hareket bir ödeme duvarının veya en azından bir Spotify kullanıcı adının arkasındaki her şov. Bunun yerine, büyük olasılıkla uygulama içinde ve dışında büyük ağını büyütmeye odaklanmıştır, muhtemelen serbestçe kullanılabilen şovlardan çok fazla para kazanılacaktır.

Bugünkü kazanç çağrısında Spotify 16’dan fazla dedi Kullanıcılarının yüzde 1’i artık podcast dinliyor ve büyümesi için bolca alan sağlıyor.

Satın alma, Spotify’ın daha geniş hedeflerine ve Ringer’in varlıklarının şirket için nasıl çok para üretebileceğine işaret ediyor.

Spotify, önceki satın almalarına bakıldığında Gimlet şovlarını hemen özel bir modele taşımadı. Bunun yerine, Gimlet Akademisi ve ekstra Yanıt Tüm bölümleri gibi yardımcı, özel içerikler üretilirken mevcut şovları geniş çapta kullanılabilir halde tutar. Parcast’e gelince, ağ bir günlük burç ses güncellemesi ve Spotify sahipliği altında gerçek bir suç trivia podcast’i oluşturdu, ancak bu şovlar platformun dışında da mevcut gibi görünüyor. Zil muhtemelen Simmons’ın podcast’i gibi büyük isim şovlarıyla benzer bir takım izleyecek, diğer uygulamalarda kullanılabilir kalacak ve daha yeni şovlar münhasır hale gelecek.

Bill Simmons Podcast’i Spotify için aynı şekilde performans gösterebilir. Daily New York Times için yapar. The Times programı gazetenin raporlarını vurgulamak, muhabirlerin seslerini yükseltmek ve diğer New York Times programlarını tanıtmak için kullanır. Aynı zamanda büyük bir para kazanıcı. New York Magazine bu ay sektörün ortalama BGBM’sinin (bin dinleyici başına maliyet) 25 ila 35 dolar arasında olduğunu bildirdi. Daily’de birden fazla reklam alanı bulunur ve her bölümü 2 milyondan fazla kişi indirir.

Spotify, Simmons’ın şovunu açık tutmak için nedenlere sahip olabilir

Ringer, ayda 100 milyondan fazla podcast indirmesi aldığını ve 2018’de podcast gelirinin alındığını açıklasa da, The Wall Street Journal’a göre 15 milyon doları aştı.

Spotify için fırsat görmek çok kolay. Şirkete yakın bir kaynak, Ringer’in mevcut reklam satış anlaşmalarını bitireceğini söylüyor, ancak şovlara Spotify tedavisi verilecek, yani dahili satış ekibi reklamlarını satacak. Spotify’ın, bir dinleyicinin ödeme yapıp yapmadığına bakılmaksızın podcast reklamlarını kendi şovlarında sunduğunu belirtmek gerekir; bu, şirketin premium kullanıcılar için geliri iki katına çıkarması anlamına gelir.

Spotify, reklam hedeflerini açıkça ortaya koydu. Geçen ay, gerçek zamanlı olarak verilere göre dinleyicileri hedeflemek için podcast akışlarına dinamik olarak reklam eklemesine izin veren yeni reklam teknolojisi duyurdu. Bu, insanların Simmons’ın şovunda duydukları reklamların, müzik zevklerine ek olarak demografik ve coğrafi verilerine göre hedeflenebileceği anlamına gelir. Duyuru sırasında Spotify baş içerik sorumlusu Dawn Ostroff, “Bu sadece bir başlangıç” dedi.

Spotify’ın reklam işi, Spotify’a özel olup olmadığına bakılmaksızın herhangi bir şov için reklam satmayı içerebilir. Midroll gibi işletmelere benzer.

Spotify kendisini kullanıcı verileri ve onlarla çalışmanın bir nedeni olarak özel içeriğe sahip podcast reklam ekosisteminin kritik bir parçası olmaya hazırlıyor.

Elbette bu, Spotify’ın podcast vizyonuyla ilgili başka bir noktaya daha getiriyor: tüm bunlar veri hedefleme, dinleyicileri rahatsız edebilir ve tipik olarak açık podcast pazarına duvarlı bir bahçe yaklaşımı getirebilir. Spotify’ın şovları kaçırması, dinleyiciler hakkında bilgi toplaması ve işte kendisi için bir isim yapması. Dinleyicilerin bu konuda yapabileceği pek bir şey yok gibi görünüyor ve Simmons gemide Spotify mesajı yüz binlerce kişiye ulaşarak Spotify’ı podcasting ile eşanlamlı hale getiriyor.

.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim