Sonos, üretimi Çin’den çıkardığı için Amp ve Limanda fiyatlarını artırdı
Eli Space 6 ay önce Teknoloji

Sonos, üretimi Çin'den çıkardığı için Amp ve Limanda fiyatlarını artırdı

Sonos onun Sonos amp ve Sonos’un üretimi hareket Çin’den Malezya’ya liman ve her iki cihazın fiyatını 50 $ artıracak. Sonos, Verge’ye üretimi taşıma kararının, “bir kerelik isabet” olarak adlandırdığı tarifelere bir cevaptan daha az olduğunu ve geleceğe yönelik üretimi çeşitlendirmekle ilgili olduğunu söyledi.

Bir açıklamada. Bir Sonos sözcüsü Engadget’e şunları söyledi:

Sonos, tedarik zincirini çeşitlendirmek ve üretimi sürdürülebilir ve uzun vadeli büyümeyi destekleyecek şekilde yeni ülkelere genişletmek için bir yolculuğa çıktı. Bu çabayı ve yatırımı desteklemek, fiyatlandırmada yaklaşan değişikliklerle sonuçlandı. 9 Ocak 2020’den itibaren ABD’deki fiyatlar Amp için 649 $ ve Port için 449 $ olarak güncellenecek.

Sonos, üretiminin bir kısmını Çin’den çıkarmaya hazırlanan tek büyük teknoloji şirketi değil. Trump yönetimi ile ticaret gerilimi devam ediyor. Bu yılın başlarında Bloomberg, Google’ın ABD’ye bağlı Nest termostatlarının ve anakartlarının üretimini Tayvan’a taşıdığını bildirdi. Wall Street Journal, Nintendo’nun Switch üretiminin en azından bir kısmını Güneydoğu Asya’ya kaydırdığını söyledi. Apple, ABD’ye bağlı iPhone’larını gerekirse Çin dışına çıkarabilir ve Samsung, Ekim ayında son Çin telefon fabrikasını kapattı.

Ancak bu, ilk üretim hamlesi ve sonrasındaki fiyat artışı Trump yönetimi Çin’den ithal edilen teknoloji ürünlerine ilişkin tarifelerini açıkladı. Gelecekteki bir trendi öngörebilir. Bununla birlikte, Çin’in teknoloji şirketlerini, yalnızca olağan güvenlikle ilgili çeşitlilik değil, ABD tarifelerine yanıt olarak ürettikleri takdirde “kalıcı sonuçlarla” karşılaşabilecekleri konusunda uyardığı bildirildi.

Sonos için sadece fiyat görünüyor bu iki niş ürünün etkisi olacaktır. Diğer ürünlerin aynı fiyatta kalması bekleniyor.

Via: The Verge

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim