Sonos, Google’a hoparlör teknolojisini kopyaladığı iddiasıyla dava açtı
Eli Space 11 ay önce Teknoloji

Sonos, Google'a hoparlör teknolojisini kopyaladığı iddiasıyla dava açtı

Sonos rahat up gerekebilir Amazon ve Google gibi iş ortaklarına akıllı hoparlör dünyasında rekabet etmeleri gerekiyor, ancak bu, nasıl davrandığından mutlu olduğu anlamına gelmez. Şirket, arama devinin kablosuz hoparlörlerin birbiriyle senkronize olmasını sağlayan teknoloji de dahil olmak üzere hoparlör patentlerinin beşini ihlal ettiği iddiasıyla federal mahkemede dava açtı. Google, son teknoloji şefi Sonos şefi Patrick Spence’in yaptığı açıklamada “açık ve bilinçli” olduğunu söyledi ve sözde yıllar süren tartışmalara rağmen “karşılıklı yarar sağlayan bir çözüm” üzerinde işbirliği yapmayı reddetti.

Dava her iki finansal telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar da dahil olmak üzere Google donanımının satışının yasaklanması.

Patent anlaşmazlıklarına karışan şirketler, eşzamanlı ITC şikayetlerini, diğer tarafı masaya zorlamak için bir yol olarak kullanırlar, çünkü bunlar davalardan daha erken kapanma eğilimindedir.

Sonos, davanın, davaların sadece bir kısmını yansıttığını söyledi. sadece Google’ın değil Amazon’un da etkisi altındaydı. Konuşmacı firma, Amazon ve Google’ın her biri 100 patenti ihlal ettiğini ve bunun gerçekten akıllı hoparlörleri için rekabeti sıkıştırmak için gerekli ortaklıkları kötüye kullanan bir teknoloji devi modelinin bir parçası olduğunu iddia etti. Sonos, New York Times’a yaptığı açıklamada, patent anlaşmazlığının Google ilişkisinin Yardımcı ses kontrolü için daha katı kurallar ve gelecekteki donanımın ayrıntılarını altı ay öncesine kadar ifşa etme zorunluluğu gibi diğer yönlerini etkilediğinden şüphelendiğini söyledi.

< Sonos’taki yöneticiler, Google’ın, Sonos’un patentleri ihlal ettiğini (fazla bilgi paylaşmadan) ve ihmal edilebilir miktarda ödeme yapan lisans ücretleri için karşı teklifler sunarak ısrar ederek argümanları bastırmaya çalıştığını iddia etti.

Not şaşırtıcı bir şekilde, bu iddiaların hedefleri iddialara itiraz etmektedir. Bir Google sözcüsü, şirketin dava ile mücadele edeceğini ve Sonos’un “iyi niyetle müzakereleri sürdürmek” yerine dava açmayı “hayal kırıklığına uğrattığını” söyledi. Bu arada Amazon, herhangi bir patenti ihlal ettiğini reddetti ve çok odalı müziğinin “bağımsız olarak geliştirildiğini” söyledi.

Davanın haklı olup olmadığı, Google için kötü bir zaman geldi.

Sonos’un davası, hükümetin Google’ın misillemeden kaçınmak istediklerinde sunmaktan başka seçeneği olmayan rakipleri boğmak için baskın konumlarını kötüye kullandığına dair endişelerini artırabilir.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim