Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Windows Xp mi kullanıyor
Eli Space 7 ay önce Teknoloji

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Masaüstünde Windows XP Var - ExtremeTech

Microsoft, Windows XP’yi kullanmayı bırakması için dünyanın dört bir yanında yıllarca uğraştı, ama şimdi eski işletim sistemini çalıştıran milyonlarca sistem var. Bu bilgisayarlardan biri açıklanamaz bir şekilde Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’in masasında. Putin’in Windows’un altın çağı tercihi, dünya lideri XP makinesi Kremlin fotoğraf bülteninde ortaya çıktı.

Söz konusu görsel, Putin’in Kasım ayında WorldSkills Birliği ile yaptığı bir toplantıya ait. Monitör, açık açık Windows XP masaüstü olduğunu göstermekte. Alışılmış Bliss duvar kağıdına sahip olmayabilir, ancak başlat çubuğunun renginden bunun Microsoft’un 2001 işletim sistemi olduğunu söyleyebiliriz. Putin’in ofis bilgisayarında Astra Linux’un olmaması hayret verici bir şey. Açık kaynaklı işletim sisteminin bu sürümü bilhassa Rus ordusu ve istihbarat için kullanılmak üzere geliştirildi.

Haberiniz olmayabilir, fakat Putin 67 yaşında. Hepimiz, birileri durdurana kadar geçmişin teknolojisine takılı kalan daha yaşlı akrabalarımız vardır. Rusya’da Putin’i Windows XP’yi kullanmayı durduracak kimse yok. İşte, piyasaya sürüldükten 18 yıl sonradan bir dünya liderinin ofisinde bile kullanılmaya devam ediyor.

Windows XP masaüstü

Varsayılan Windows XP masaüstü bilgisayar geçmişinin veya Putin için şimdiki zamanın ikonik bir parçasıdır.

Siz veya ben XP kullansaydık, önemli güvenlik sorunları ile karşı karşıya kalırdık. İnternette birkaç dakika  geçirmek bu bilgisayarı kötü amaçlı yazılım bulaştıracak ve sizin için büyük zarara yol açabilecek. bununla beraber, XP hala dünyadaki bazı şirketlerde ve devlet kurumlarında kullanılmaktadır. Microsoft, XP güncelleştirme desteğini 2014’te birkaç gecikmeden sonradan sonlandırdı. İşletim sistemi, o zamandan beri 2017’de WannaCry fidye yazılımından koruma ve 2019’da bir Uzak Masaüstü kod yürütme saldırısı da dahil olmak üzere birkaç kritik yama aldı.

Güncelleme isteyen hala XP kullanan herkesin ayarlaması gerekiyor Microsoft ile spendy özel takviye sözleşmesi. Kremlin’in bunu yapması mümkündür, ama Putin’in kişisel bilgisayarının hükümetin güvenlik personeli tarafından aktif olarak sürdürülmesi ve güvenlik duvarı olması muhtemeldir. Yani, Putin Windows XP bilgisayarını güvenle kullanabilir. yine de bu, bunun iyi bir şey olduğu anlamına gelmez. Windows 10’un sinir bozucu güncelleme mekanizmaları ve tıknaz ayarları aldığı tüm özgürlük için, dünya 90’ların sonunda tasarlanan bir işletim sisteminden daha iyi.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
Popüler
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim