PlayStation’ın yeni Arka Düğmesi aksesuarı boşa giden bir fırsat
Eli Space 6 ay önce Oyunlar

PlayStation'ın yeni Geri Düğmesi aksesuarı boşa giden bir fırsat

Sony’nin DualShock’u iyi bir kontrolör. Emmy ödüllü tasarımı son birkaç on yıl içinde neredeyse hiç değişmedi. DualShock 4 bir dokunmatik panel, bazı süslü ışıklar ve daha tuhaf bir doku ekleyene kadar küçük iyileştirmeler yapıldı. Ama işler yolunda gitti. PlayStation’ın en büyük rakibi Xbox, üst düzey oyuncular için üst düzey bir denetleyiciye sahipken, SCUFF ve Hori’nin pahalı üçüncü taraf seçeneklerinin PS4 oynamanın daha iyi yolları olduğunu kanıtladı.

Düğme Ataşmanı, altı yaşındaki DualShock 4’ünüze birkaç yeni numara vermeyi amaçlamaktadır. Ama sadece birkaçı.

Aksesuar, mevcut denetleyicinize dürtü satın alma bölgesini çevreleyen 30 dolarlık bir ek. Ancak bu çevre biriminin çevre birimi ne işe yarar?

3.5mm kulaklık bağlantı noktası aracılığıyla DualShock 4’e takılır – arka düğme ekinde bir kulaklık bağlantı noktası vardır, bu yüzden kulaklıklar ve PSVR ile çalışmaya devam eder – – ve yarasadan hemen önce çalışır.

Entegre OLED ekran, olduğundan daha muhteşem geliyor – hangi düğmelerin haritalandığını söyleyebileceğiniz tek renkli bir okuma. Geçerli ayarları aydınlatmak için üzerine basın, bir sonraki düğme profiline (üçe kadar sahip olabilirsiniz) geçmek için tekrar basın ve tuşları yeniden atamak için uzun basın.

Neden bir OLED ekran dahil etmeli Bu şey SCUF kontrolörleri veya Xbox’ın saygın, ama pahalı Elite kontrolcüsünü yakalamaya çalışıyor mu? Deliliğin bir yolu var.

Tüm ‘menüler’ var, yerleşik. Bununla birlikte, Sony’nin neden sadece ön tarafa koymadığından emin değilim. Evet, çok fazla bakmanıza gerek yok, ancak bir noktaya bakmanız gerekecek.

Tetikleyiciler çok sığ seyahatlerle hassastır. Mevcut DS4 kontrol cihazımın L1 / R1 anahtarlarından çok daha üstün hissediyorlar ki bu da fazla dayak almadı. Şimdi, PlayStation 5’in yeni nesil kontrol cihazından bekleyebileceğimiz bu mu? Sony, tetik düğmelerinde dokunsal geri bildirim sözü verdi – bu, daha ayrıntılı tetikleme tuşlarına işaret edecek bir şey. Ve eğer böyle hissedeceklerse, heyecan duyuyorum. Yine de Sony, büyük olasılıkla OLED okumasını kaldırabilir. DualShock 5 için daha şık çözümler var.

Peki hangi düğmeleri yeniden eşleştireceksiniz? Birçoğunuz için, L3 ve R3, AKA en kötü düğmeler olacak. Bir tutamda analog bir çubuğa bastırmak felaket için bir reçete oldu, sprint yapmak istediğinizde yakın dövüş saldırılarına ve bir hata yaptığınızda sık sık ölüme neden oldu.

Overwatch’da, daha hassas bir tetik parmağı hoş bir eklentidir, ancak hem L hem de R düğmelerinin her ikisini de kullanırken, yeni tetikleyicilere ek olarak, parmaklarımın üst üste geleceğini buldum. Bazen biraz sıkışık.

Bazı düğme esnekliğinden yararlanan bir diğer oyun Sekiro. Sadece kilitlenme görünümüne bağımlı olmadan hareket etmekle kalmaz, aynı zamanda herhangi bir parmak trafik sıkışıklığı olmadan atlayabilir ve atlayabilirim. Bu yüzden tutkulu bir oyuncu grubu Steam’in kontrolörü tarafından yemin ediyor. RIP.

Stoktan her türlü kontrolör değişikliği ile daha fazla özelleştirme istiyorum. Üçüncü taraf denetleyicilerle ilgili en iyi şey, genellikle bir düğmeyi basılı tutmanın (veya bir seçenek aracılığıyla bisiklete binmenin) hızlı yangın girdisi sunduğu ve çoğu ölümcül olandan çok daha hızlı olan turbo eklenmesi olmuştur. RPG-mini oyunlarını parçalamak veya bitirme hareketlerini şarj etmek için mükemmel bir şey. Neden burada olmadığını anlıyorum – hile yapıyor – ama daha fazla kişiselleştirmeyi memnuniyetle karşılardım. Belki çok düğmeli giriş, aynı anda kare ve üçgeni çoğaltan bir düğme gibi? Kaçırılmış bir fırsat gibi görünüyor.

Yetenekli bir oyuncu olarak test edemediğim bir şey, erişilebilirlik faktörü.

Microsoft bu kavramı benimsedi ve onunla daha da ilerledi, ancak tamamen yeni bir denetleyici ölçeğinde olmasa bile Sony’nin bu yönde hareket etmesi iyi.

Ancak, Geri Düğmesi 30 $ ‘dan nispeten ucuz bir yükseltme yapar. Buna karşılık, profesyonel oyunculara yönelik SCUF Vantage 2’nin maliyeti yaklaşık 200 $. Orta ve yüksek seviyeli bir oyuncuysanız, Sony’nin yeni çevre birimi mükemmel bir seçim olabilir. Diğerleri için, muhtemelen DualShock’un geleceğinin tadı. Ek, 23 Ocak, önümüzdeki hafta satışa çıkıyor.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim