On yılı şekillendiren 32 an
Eli Space 7 ay önce Teknoloji

Bu on yılı şekillendiren 32 an

10 yılda fazla şey değişebilir. Güneş 1 Ocak 2010’da doğduğunda, Steve Jobs hala Apple’ın CEO’suydu ve en sıcak Android telefon yeni basılan Motorola Droid idi. Facebook hala yeni bir başlangıçtı ve kısa bir zaman önce kârlılığa giden yolu açtı. Uber demin bir başvuru mağazasına ulaşmamıştı ve Spotify ABD’ye ulaşmamıştı. Tinder, Twitch ve TikTok yoktu.

Uzun bir bakış açısıyla, son 10 yılın bireysel hikayeleri birkaç büyük eğilime dönüşme eğilimindedir. Sosyal ağlar küresel olarak konsolide ve genişleyerek siyasi güçleri üzerinde yeni kaygılara yol açtı. Korsanlık tehdidi aşağı olan içerik şirketleri, aylık yayın ücretleri için basılı kopya satışı yaptılar. Kurucular kültü solurken, platformlar moderatörler ve ılımlılar arasında baki bir savaşa battı. daima politik, teknoloji partizan oldu ve parçalanmaya başladı.

Artan teknoloji dünyası hakkında çok konuşuyoruz, ancak bu böyle oldu – tuğla tuğla, her seferinde bir tuğla. Buraya nasıl geldiğimizi çakmak istiyorsanız, bu anlar açılmak için iyi bir yerdir.

—Russell Brandom

2010 Ocak Ocak

Google Çin’den ayrılıyor

ABD’li teknoloji şirketleri Çin ile çekişmekte zorlandı, çekilişe yakalandı milyarlarca yeni kullanıcı ve her tarafta mevcut gözetim ve sansür tehdidi.

Google, 2000 yılından beri Çin’de faaliyet gösteriyor ve hükümete önemli sansür ödünleri veriyor, fakat aranabilir bir internetin Çin’i peşine düşüp takip eden yıllarda açılmaya zorlayacağını düşünüyor.

İşe yaramadı. Büyük Güvenlik Duvarı devam etti ve Google’ın ahlaki ödünleri daha acı verici hale gelirken, Çin cevap olarak daha fazla açılmadı. Google, hedeflenen bir siber hamle ve insan hakları gruplarından gelen eleştirilerden sonradan, Ocak 2010’da hayaleti bıraktı ve Çin hükümeti tarafından gerekli tutulan sansür bloklarını kaldırarak ve parti sansürçileri göre derhal engellendi. Google için bir dönüm noktasıydı ve daha iyi veri hizmetlerinin daima dünyayı değiştirmediğinin erken bir kabulüydü.

-Russell Brandom

Haziran “ Haziran ”

iPhone 4’ün lansmanı

VRG_ILLO_3795_iphone4.0.jpg

Akıllı telefonun yükselişi resmen 2007’de orijinal iPhone ile başladı, fakat aslında 2010 yılında iPhone 4 ile başladı.

Tüm bunlardan daha önemli: lansmandan birkaç ay daha sonra, ABD’deki bütün büyük taşıyıcılarda bulunan birincil iPhone oldu.

Android telefonlar, iPhone 4 piyasaya çıktığında uyarı çekmeye başlamıştı, ancak Apple’ın kalitesini ve detaylara gösterilen dikkati eşleştirmeleri yıllar alacaktı. İPhone 4, dünyaya amiral gemisi bir telefonun nasıl olması gerektiğini gösterdi. Ve bugünün telefonları çok daha büyük ve daha çabuk olsa bile, hala 2010’un en iyi telefonu modelinde üretiliyorlar.

-Jacob Kastrenakes

DEKORUNUN EN BÜYÜK CİHAZLARI HAKKINDA DAHA POZITIF OKU Ağustos “Ağustos”

Google Wave’in Ölümü

VRG_ILLO_3795_googleWave.0.jpg

Google Wave, gösterişli değilse hiçbir şey değildi. Ne yazık ama, Google’ın çok hırslı olduğu ve az daha hiç peşine düşüp takip edemediği bir zamanda geldi. Bilim kurgu gösterisi Firefly’ın adını alan Wave, metin ve medya için planlanmış işbirliğine dayalı bir çevrimiçi düzenleme aracıydı, bu nedenle hemen olan mesajlaşma ve genel forum iş parçacığı aralarında bir yerde bir irtibat teknolojisi gibi davranabilir.

Maalesef Google’ın, Wave’in dünyada ne yapması gerektiği ya da kimin için olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu. Hizmet 2009’da açıklandı, sadece Google’ın bağımsız sürümün geliştirilmesini sadece yayınlanmasından sadece iki ay daha sonra askıya alması için. Ocak 2012’ye dek mevcut bütün Wave içeriği salt okunur ayla geldi ve dört ay sonradan daimi olarak silindi. Apache Yazılım Vakfı onu aldı ve 2018’e kadar açık kaynaklı bir sürümü sürdürdü, ama Wave o zamandan beri arama endüstrisinin güya pişmiş ürünleri duyurma ve öldürme eğilimi için bir endüstri şakası ve bir referans noktası haline geldi. neredeyse.

-Nick Statt

GOOGLE’IN ÖLÜM ÜRÜNLERDEKİ DEKORASYONU HAKKINDA DAHA ARTI OKU

2011 “2011” Haziran “Haziran”

Seğirme Lansmanı

Temmuz Temmuz

Spotify ABD’ye geliyor

Spotify 2011 yılında ABD’ye geldiğinde, müzik dinleme şeklimizi daimi olarak değiştirdi.

Algoritma kişiselleştirme, sosyal dinleme, abonelik modelleri – ve on milyonlarca şarkı, tümü reklamlarla ücretsizdi. Müzik dinleyicileri için, model slam dunk bir teklifti ve hala da öyleydi ve Google, Apple ve Tidal gibi rakipler süratli bir şekilde peşine düşüp takip etti.

Müzisyenler için, yeni akış ortamı daha karışık bir çanta oldu: şu anda hiç olmadığı değin çok müzik dinleniyor, ama bu akışlardan gelen para, özellikle ücretsiz dinleyicilerden artan bir şekilde daha güç görünüyor. Oysa ekonomi endişe verici olsa da, geri dönüşün olmadığı zaten açık.

-Dani Deahl

Netflix Qwikster oldu

Hemen hayal etmek zor, ancak akıntı devrimi başlamadan önce Netflix en iyi DVD’leri kiralamakla tanınıyordu posta. 2011 yılına gelindiğinde, çevrimiçi akışın geleceği açıktı, ama posta dağıtımının önümüzdeki yıllarda daha büyük bir iş olacağı da açıktı. İkisini bir araya getirmenin zamanı gelmişti, vizyoner önderlik zamanı.

Ne yazık ama Netflix CEO’su Reed Hastings bunu berbat etti. İki aboneliği böldü, bu da Netflix müşterilerinin senelerdir aldıkları benzer akış-fazla-DVD hizmetini edinmek için iki kere ödeme yapması gerektiği anlamına geliyordu.

Herkesin söylediğine göre, afet şirketin 800.000 abonesine mülk oldu ve Hastings gelecek sene geri yürüdü. Netflix, peşine düşüp takip eden yıllarda iyileşecek ve Hastings, video akışına geçişin asıl mimarlarından biri haline geldi, fakat Qwikster çöküşü hala bu vardiyalarda ne kadar güç olabileceğini hatırlatıyor.

-Russell Brandom

Ekim “ Ekim ”

Steve Jobs’un Ölümü

Hiç kimse teknoloji dünyasının kendi imajı için Steve Jobs’tan daha merkezi değildi ve ölümü endüstriyi bir felaket gibi etkiledi. Apple içinde kayıp düşünülemez görünüyordu. İşler, Apple’ın en iyi ve en kötü niteliklerini somutlaştırdı: mükemmeliyetçilik, kendi memnuniyeti, daha iyi bir yol kendini gösterdiğinde tüm endüstrileri devirme istekliliği. Bu niteliklerin insanın ötesine ne kadar uzayabileceği emin değildi. Apple onsuz nasıl devam edebilirdi?

Geriye Doğru dönüp baktığımızda, Apple’ın Apple olmaya devam ettiğini biliyoruz. İPad son büyük mahsul lansmanı değildi ve iPhone 4 son iyi iPhone değildi. Apple daha iddialı bir ülkü geldi, televizyona, bireysel asistanlara ve sağlık durumu izlemeye dürüst genişledi.

-Russell Brandom

2012 “2012” Nisan “Nisan”

Facebook Instagram satın alır

Mayıs “Mayıs ”

Avengers prömiyerleri

VRG_ILLO_3795_avengers. 0.jpg

Avengers’ın yakalamadığı bir dünya, anlatı öğelerinin bir araya gelmediği, hayranların yanıt vermediği alternatif bir cihan ve Disney CEO’su Bob Iger ve Marvel Studios var şef Kevin Feige, Feige’nin Marvel Sinematik Evreni için oluşturduğu karmaşık planlarla ilerlemekte dar hissetmedi. Matrisin, Avengers’ın fiilen Yargı Ligi haline geldiği bir versiyonu var ve Disney, satın aldığı 4 milyar dolarlık mülkle ne yapacağını bulmak zorunda kaldı.

Natürel ancak böyle olmadı. Yenilmezler, Hollywood’un mantığını kalıcı olarak değiştiren on takvim bir süper kahraman gişe rekorları kırarak başarılı oldular.

Avengers, inanılmaz bir 22 film koşusu başlattı ve Avengers: Endgame’in 3 milyar dolarlık başarısıyla sona erdi. Sinematik evren çağını başlatan franchise döneminin sonuydu.

-Julia Alexander

MARVEL’İN AZALTILMASI HAKKINDA DAHA FAZLA OKU Ağustos “Ağustos”

Oculus Rift, Kickstarter’a varır

Sanal gerçeklik ölmüştü … bitene kadar. 2012 yılında Oculus Rift, mobil VR’yi akıllıca, kullanıcılar üstünde diğer bir dünya etkisi olan ucuz bir kulaklığa dönüştürerek tüketici VR’sini VR 90’lardan çıkaracağına laf verdi. Rift, Doom’un yaratıcısı John Carmack’in yanı sıra ilk geliştirme kitine toplam 2,4 milyon dolar sözü veren yaklaşık 10.000 Kickstarter destekçisini destekledi. Bu kampanya, Palmer Luckey’in garip, devam eden destanıyla birlikte, Facebook kadar 2 milyar dolarlık bir satın alma ve büyük bir VR hype dalgası için zemin hazırladı. Hala genel başarıya dönüşmedi, oysa Oculus kaynaklı VR patlaması on yılın en acayip ve en ilginç trendlerinden birini kanıtladı.

-Sıradan Robertson

Eylül “Eylül”

Tinder’ın lansmanı

VRG_ILLO_3795_tinder.0.jpg

Evvelden geçen zamanı hatırlamak benim için zor Tokatlamak.

bununla beraber, çevrimiçi randevuyu değil etti ve bir takım insanları hepimizin yozlaşmış, korkunç halk müziği olacağına inanmaya teşvik etti.

Tinder ilk çevrimiçi buluşma projesi değildi, ama bu uygulamalardan istediğimiz şey için yeni bir standart oluşturdu. Karışık anketler ve kompleks profiller ve mesajlaşma sistemleri gitti. Bunun yerine, uzun bir yüz çizginiz ve tek bir ikili seçiminiz var: sola kaydırın ya da sağa kaydırın. İster daha iyi, ister daha kötü olsun, insanların randevulaşma ve randevulaşma şekli asla eskisi gibi olmayacak.

-Ashley Carman

SWIPE’NİN AZALTILMASI HAKKINDA DAHA ARTI OKU

2013 “2013” ​​ “Mayıs”

Adobe, Creative Cloud’u vaat eder

Photoshop CS6 2012’de piyasaya sürüldüğünde 700 $ ‘a mülk oldu ve yakında en fazla korsan yazılım parçalarından biri oldu tarihte. Bu noktada, Adobe Creative Suite grafik tasarım, web ve video düzenleme yazılımı içeriyordu. Öyle fazla kullanıcının bunun için ödeme yapmayı bile düşünmediği için ucuz ve kültürel olarak baştan bulunmak fazla güçlüydü.

6 Mayıs 2013’te şirket, Photoshop’un gelecekteki tüm sürümlerinin sadece aylık 50 ABD doları tutarında bir işletme maliyeti sunan abonelik tabanlı Creative Cloud yoluyla sunulacağını duyurdu. Zaten müzik ve TV’de tutulan sızıntı modelini çalan bir hareketti.

Müşteriler bundan böyle yazılımlarına sahip olamayacakları konusunda çılgınca davranmadılar, ancak mali sorunu çözdüler. Adobe 2017’de CS6 satmayı bıraktı ve ertesi yıl 9 milyar dolar kazanç elde etti. Şirket hiç geriye bakmadı.

-Dami Lee

Haziran “ Haziran ”

Edward Snowden, NSA’nın PRISM projesini açıkladı

PRISM’den önce, hükümetin teknoloji şirketlerine gizli erişimi olduğu fikri Reddit meslek parçacıklarıydı. Edward Snowden bunu değiştirdi. Sınıflandırılmış belgeler, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden verileri araklamak için aralıksız bir Ulusal Güvenlik Ajansı programı gösterdi ve “PRISM” kodunu aldı. Diyagramlar Google, Apple, Facebook, Microsoft ve hatta AOL – aralarındaki veritabanlarına aracısız olarak erişim gösterdi. , internetteki herkese dokundu.

PRISM’den daha sonra özel verilerin bulutta doğrusu özel olabileceğine itimat etmek güç oldu.

-Russell Brandom

2014 Şubat “Şubat”

Facebook WhatsApp’ı satın aldı

Mart “Mart”

Amazon, Prime abonelik ücretini öncelikle yükseltir

Ağustos

Gamergate

Bu, 4chan forum savaş taktikleri anıydı internetin geri kalanına yayıldı ve hedeflenen taciz sorununu görmezden ulaşmak imkansız hale geldi. Kültürel olarak gösterişli oyun eleştirmenleri ve revanchist taraftarların bir kedisi arasında bir tartışma olarak başlayan Gamergate, serbest yüzen bir kartopu haline geldi. Hedefler tespit edildi, doxxed edildi ve tehdit ve küfürbaz mesajlarla bombalandı. bununla birlikte, yabancıların neler olup bittiğini anlamaları hemen hemen imkansız ayla geldi.

Belirli hedefler ve gruplar kayboldu, ancak teknikler ve özgür yüzen bayan düşmanlığı acilen internetin zorunlu bir parçası gibi hissediyor.

-Russell Brandom

Kasım

Amazon Yankısının lansmanı

VRG_ILLO_3795_amazonEcho.0.jpg

Akustik Ocak 2015’te çıktığında, “ses kontrolünün gücü için şimdiye değin gördüğümüz en zorunlu vakalardan biri” olarak nitelendirdi. O zamandan beri bu güç yadsınamaz ülkü geldi. Ses kontrolü bundan böyle bitmiş – telefonlarımız, arabalarımız, TV’lerimiz – ve Echo, kısmen ucuz kardeşi Echo Dot tamamen paketin başında kaldı. Uyanık kelimesi “Alexa” yüzlerce şaka için bir yumruk oldu. Meraktan 100 milyondan artı Alexa cihazı satılan (en azından Amazon’un numaralarına tarafından) donanımdan bağımsız bir platforma geçti.

-Barbara Krasnoff

DEKORUNUN EN BÜYÜK CİHAZLARI HAKKINDA DAHA POZITIF OKU

2015 “2015” Şubat “Şubat”

Tom Wheeler, Başlık II gereğince net tarafsızlık uyguluyor

Ekim “Ekim”

Google, kör bir adamın araba kullanmasına izin veriyor

Ekim 2015’te güneşli bir günde, Steve Mahan birincil binenlerden biri oldu genel bir yolda iyice sürücüsüz bir arabada.

Ayrıca, özerk araçları ticarileştirmek için milyarlarca dolarlık bir yarışa dönüşen şeyin başlamasına da muavin oldu. O yarışın o zamandan beri düzenleyici ve teknik aksaklıkları vardı, fakat Mahan’la birincil sürüş, taşımacılığın geleceği gibi korkunç bir görünüme sahip olmasını sağladı.

-Andrew Hawkins

Aralık “ Aralık ”

Paris iklim anlaşmasının imzalanması

Adalar yükselen deniz seviyelerinin aşağı kaybolmaya başladığında ve rekor kıran fırtınalar güya görünmeyen bir afet getirdi, bütün dünya ülkeleri nihayet 2015 yılında iklim değişikliğini birlikte üstlenmeye karşın uzlaşma. Manâlı Paris iklim anlaşmasının kabul edilmesiyle, ülkeler küresel ısınmanın felaket düzeylerine ulaşmasını engelleyecek değin sera gazı emisyonlarını azaltmaya laf verdiler.

Anlaşma her yönden ısıyı aldı, iklim bilimcileri onu güçsüz olarak eleştirdi ve Başkan Trump gibi liderler bu yarım önlemleri bile fazla güçlü buluyorlardı. Oysa bütün hataları için Paris anlaşması, iklim değişikliğine koordineli bir uluslararası tepki için hala altın standarttır. Eğer insanlık bu değişimin en yıkıcı etkilerinden kaçınabiliyorsa, Paris yolu gösterecektir.

Uydularını konuşlandırdıktan sonra, roketlerin eve dönmenin kolay bir yolu yoktu, bu yüzden çoğunlukla toparlanmadılar, dünyaya geri düştüler.

EX Musk, SpaceX ile, her roketi motorlarını geri dönüş yolunda her tarafta kavrayacak şekilde programlayarak, yavaş yavaş fiziksel bir iniş alanı ya da otonom uçağı gemisine indirdi. Ancak bu dek karmaşık olduğu için, çalışmasını karşılamak daha da zordu. İlk birkaç denemede, roketler yalnızca Musk’un “çabuk planlanmamış sökülmeler” ya da RUD’lar olarak adlandırdığı etki üzerinde patladı. Bu çarpışma inişinin ne dek süreceği açık değildi, ancak SpaceX nihayet ilk açılışını 21 Aralık 2015’te taktı ve şirketin Falcon 9 roketi, Cape Canaveral, Florida’daki beton bir yastığa hafifçe dokundu. Icat hilesi yakında rutin hale gelecekti. SpaceX o zamandan bu yana RUD’lar nadir olmakla birlikte toplam 46 güçlendirici indirdi.

-Loren Grush

ÖZEL UZAY UÇUŞUNDA DEKOR HAKKINDA DAHA FAZLA OKU

2016 “2016” Kasım “Kasım”

Donald Trump, Amerika Birleşmiş Devletleri başkanı seçildi

2017 Mart “Mart”

Facebook’un Cambridge Analytica skandalı

Facebook, kullanıcı verilerini üçüncü taraf uygulamalarla paylaşmaya karar verdiğinde, millet daha ast ve sosyal.

Fakat Guardian, kuşkusuz milyonlarca Facebook kullanıcısından veri toplayan gölgeli bir danışmanlık şirketi Cambridge Analytica hakkında bir hikaye çıkardığında tam olarak bu oldu. Şirket, Trump kampanyasının potansiyel seçmenlere daha etkin bir şekilde ulaşmasına yardımcı olmak için planlanmış bir sınavla Facebook’un API’sındaki boşluklardan yararlandı. Facebook’un itibarı serpintiden sağ çıkamadı. Şirketler düzinelerce verileri kilitli alıkoyma konusunda aciz görünüyordu, onlarca mahremiyet skandalı izledi. Bu, Facebook ve genellikle endüstri için bir hesaplamanın başlangıcıydı ve bu da API’larını baştan düzenlemeye ve genelde alıcı verilerini nasıl ele aldığını baştan düşünmeye başladı. Hâlâ bu dönüşümün tam ortasındayız, ancak zaten endüstrinin gördüğü en yoğun siyasi tepkilerden biri.

-Zoe Schiffer

Haziran “ Haziran ”

Amazon Tüm Gıdaları Alıyor

Aralık “ Aralık ”

Ajit Pai, Başlık II’nin net tarafsızlığını kaldırıyor

2018 “2018” Ocak Ocak

Logan Paul, Japonya’nın” intihar ormanı “nda ölü bir vücut filme aldı

YouTube’un çok iyi bir on yılı vardı, oysa son birkaç yıl baskı geçti.

Her şey, YouTube’un en büyük içerik oluşturucularından ikisi aynı anda büyük skandallara maruz kaldığında 2017 ve 2018’de çöktü. İlk olarak, sevgili oyun ve komedi kişilik PewDiePie bir videoda anti-Semitik görüntüleri kullandı. Gerisinde, şakacı-dönüşlü vlogger Logan Paul, Japonya’nın Aokigahara ormanına kötü bir atak ile insan yaşamı için açık bir ihmal gösterdi. Her iki video da platformun en popüler içerik oluşturucularının kaotik ve münakaşacı doğasını vurguladı. YouTube’un yıllar önce sitesinin geleceği olarak söylediği halk müziği bundan böyle topluluğun en işaret sorunlarıydı. Yıllar daha sonra, YouTube hala bu konuda ne yapacağından emin değil.

-Julia Alexander

Eylül “ Eylül ”

Elon Musk, Tesla’yı özel kılmayla ilgili tweet’ler, o zaman

VRG_ILLO_3795_elon.0.jpg

“ Tesla’yı 420 dolar olarak almayı düşünüyorum, ”Elon Musk 7 Ağustos 2018’de tweet attı.“ Fon sağlandı. ”Bu dokuz kelime, Tesla’nın tarihinde Musk’ın şirket başkanlığını kaybetmesi ve hükümete 20 milyon dolar para cezası ile sonuçlanan daha çalkantılı dönemler.

Ve toplu stok geri alım vaadi hisse fiyatları yükselen yolladı, bu gündelik iftihar menkul değer üçkâğıt gibi korkunç bir fazla görünmeye başladı. Hak Bakanlığı hala başarısız girişimi araştırıyor, ama bir takım hissedarlar Musk’a piyasa manipülasyonu için dava açtılar. Şimdiye kadar gönderilen en fiyatı yüksek tweetlerden biri olarak tarihe geçebilir.

Tekinsiz teknoloji liderliğinin daha gösterişli örneklerinden biri, ancak münferit bir olaydan fazla uzakta. Musk, alev makinesi satış ve uzaya otomobil fırlatmakla meşgul olmadığı zaman bir kötüleme davasından kaçtı. Teknoloji kurucuları kültü bu on yılda zirveye ulaştı ve WeWork ve Theranos gibi şirketler için bu kültün feci etkileri oldu. Elon bize her iki tarafını da gösterdi – vizyoner ve yıkım.

-Andrew Hawkins

ELON’DAKİ DEKORASYON HAKKINDA DAHA POZITIF OKU “Kasım”

Kamp Ateşi Kaliforniya’da öfkeleniyor

VRG_ILLO_3795_campfire.0.jpg

California tarihinin en ölümcül ve en yıkıcı ateşi, 2018’de Kaliforniya, Paradise kasabasını az kalsın sildi ve 85 kişiyi öldürdü .

Kamp Ateşi, Kaliforniya tarihinin en uzun kuraklığının ortasında geldi. Bu kuraklık 2011’den 2019’a değin sürdü – yaklaşık olarak bütün on sene – daha uzun ve daha yıkıcı yangın mevsimlerine niçin olan kurak koşullara yol açtı. Pacific Fire ve Electric, Camp Fire’ı ateşleyen elektrik hatları sebebiyle suçlandıktan daha sonra halk hizmetleri, gelecekte daha sık ışık halkası gelebilecek büyük önleyici elektrik kesintileri başlattı.

O ateşten bu yandan, Greta Thunberg gibi yüksek profilli figürlerden Gün Doğumu Hareketi ve Değil Olma İsyanı gibi daha geniş gruplara değin iklim aktivizminde yeni bir dalgalanma gördük. Yeni aktivizm dalgasının tek bir nedenini tahsis etmek zordur, ama Kamp Ateşi gibi fazla olaylar bunun büyük bir parçasıdır – iklim değişikliğinin bu on yılda bizi tokatlaması ve bizi uyarı etmeye zorlaması için bir yol daha.

-Justine Calma

DÜNYA’NIN EN HOŞ DEKORASYONU HAKKINDA DAHA POZITIF OKU

2019 “2019” Şubat

Spotify podcasting’e giriyor

2019’da Spotify kendisine bir müzik şirketi demeyi bıraktı ve kendisine ses şirketi demeye başladı – podcast’leri kapağa getirmek için ince bir değişiklik.

Obama ailesi, yeni oynatma listesi sistemleri ve daha akıllı reklam hedefleme ile yüksek profilli anlaşmaları peşine düşüp takip etti. Yaygın, merkezi olmayan bir pazara dönüşen podcasting için yeni bir yaklaşım. Fakat Spotify’ın bahsi sonuç verirse, şirketi kendi reklam pazarının merkezine koyabilir ve aynı zamanda Apple’dan bir ısırık alabilir.

-Ashley Carman

Mart “ Mart ”

Apple, AirPower’ı iptal ediyor

On yıl, Apple’ın şimdiye kadarki en utanç verici anlarından biri ile kapandı: AirPower’ın kablosuz sıkıntı matı ani iptali. Ürün elverişli görünüyordu; eşzamanlı olarak üç cihazı yük etmesi gerekiyordu, fakat raporlar aşırı ısınma ile ilgili sorunları olduğunu söyledi. AirPower orijinal 2018 sürümünü kaçırdığında, Apple’ın bakımlı ürün döngüsü göz önüne alındığında acayip değil, habersiz bir gecikme gibi görünüyordu. Mart ayında, Apple’ın web sitesinde ve hatta Apple’ın ikinci tür AirPod’larının kutularında yeni AirPower görüntüleri göründü ve bu da ürünün hala var olduğunu gösterdi. Ancak, Mart ayının sonunda Apple, AirPower’ı “yüksek standartlarımıza ulaşamayacağını” söyleyerek bir anda iptal etti. AirPower ile ne olduğunu tamamiyle bilemeyebiliriz, ancak Apple’ın eskisinden daha tereddüt olacağını tahmin ediyorum yeni ürünler fiilen hazır olana dek piyasaya sürülecek.

İkisi de aylar boyunca bir şirkete gitmemişti ve Google 2015’te Alfabeye baştan yapılandırıldığından beri büyük ölçüde döngüden çıkmışlardı. Google olmayan Alfabe projeleri büyük ölçüde ateş almıştı ve anlamlı iş kararları zaten Sundar’a bırakılmıştı. Pichai. Bir Takım açılardan ayrılma, yıllardır dürüst olan bir şeyin resmen tanınması gibi geldi.

Kurucuların ayrılışının bir teknoloji şirketini kendinden kararsızlık duyduğu bir vakit vardı, ancak Google’da bu hareket rahatlamaya daha yakın bir şeyle karşılandı. İki adam, Andy Rubin’in endüstri tarihinin en büyük çalışan grevini özendirme eden cinsel taciz getirisine yakından bağlıydı ve Pichai’yi çıldırtıcı bir dizi sorunla terk etmişlerdi. Hükümet sözleşmeleri, günlük olarak dünyanın en büyük video platformunu yönetme mücadelesi ve Cumhuriyetçi Parti ve Donald Trump ile iç içe geçmiş bir tartışma vardı. Pichai’nin fazla pozitif yardıma ve şansın üstesinden gelmesine ihtiyacı olacaktı ve Page ve Brin sadece dikkat dağıtımcı olurdu. Ciddileşme zamanıydı.

On yılın sonu için antiklimaktik bir anekdot ama kayda değer bir dersdi. Google, endüstrinin geri kalanı gibi büyüdü ve bir çocuk dehasından daha akıllı bir bakıcıya ihtiyaç duyuyor.

-Russell Brandom

.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim