Nokia ‘Smart TV’ Hakkında Bilinenler
Fahri PAt 1 sene önce Teknoloji

Kasım ayının başlarında bir akıllı televizyon projesi üzerinde çalıştığını duyuran Nokia, ürünün tanıtımı için lansman tarihi verdi. Bu yazımızda sizlere önümüzdeki hafta tanıtılacak olan Nokia Smart TV hakkında bilinenleri bir araya getireceğiz.

Bu ayın başlarında Finlandiyalı teknoloji şirketi Nokia, Flipkart ile bir iş birliği içinde olduklarını ve yepyeni bir akıllı televizyon projesi üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Açıklandığında bu yana şirketin bu yeni televizyonu hakkında birçok dedikodu ve sızıntı oraya çıktı. Bugünlerde ise şirketin resmi bir açıklaması ile lansman tarihini öğrendik.

Önceki lansman tarihi iddialarıyla uyuşan akıllı televizyon, 5 Aralık’ta Hindistan’da düzenlenecek olan bir lansmanda tanıtılacak. Bu yeni televizyon projesinin bir parçası olan Flipkart, televizyonun üretim, satış ve dağıtım aşamasını üstlenecek. Bu anlaşmayla birlikte Flipkart, Motorola ile yaptığı anlaşmanın ardından akıllı TV pazarındaki en büyük ikinci anlaşmasını da yapmış olacak ve Nokia Smart TV, “Make in India” programının bir parçası olacak.

Nokia Smart TV bildiğimiz tüm detaylar:

Televizyonun geçtiğimiz günlerde sızdırılan bazı görsellerine göre televizyonda ince çerçeveler ve metal kaplamalar üzerine yoğunlaşılmış bir tasarım bulunmakta. Ayrcıa Nokia şirketinin, televizyonun ses sistemi için oldukça iddialı bir marka ile ortaklığı gittiği söyleniyor. Bu ortaklık için adı geçen firma ise JBL olduğu söyleniyor. Bu noktada televizyonun ön kısmında yer alan hoparlörler için Dolby Atmos ve DTS TruSurround desteği de televizyonda bulunacak.

4K çözünürlüğünde ve 55 inç ekrana sahip olması beklenen Nokia Smart TV, Google Play Store ve Google Asistan desteklerininde bulunduğu Android 9.0 Pie işletim sistemini bünyesinde barındıracak. Buna ek olarak televizyonun daha iyi renk ve restorasyon seviyelerini sunabilmek için “akıllı karartma teknolojisine” sahip olması bekleniyor.

Bu yıl, akıllı TV sektörüne giren akıllı telefon üreticilerinin yükselen trendini görüyoruz. Nokia’nın yakında tanıtacak olduğu bu televizyonu da Motorola, Xiaomi ve Vu gibi pek çok büyük firma ile rekabet etmek zorunda kalacak. Analistlere göre şirket, Hindistan pazarında “Bölge-2 ve Bölge-3” olarak adlandırılan pazarları hedef alacak.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
Popüler
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim