NASA su avcılığı lunar gezgini VIPER’i test etti
Eli Space 6 ay önce Teknoloji

NASA su avcılığı lunar gezgini VIPER'i test etti

NASA vardır Polar Keşif Gezgini veya VIPER’i İnceleyen Uçucuların Ay’da nasıl bir ücret alacağına bir göz attı. Golf arabası büyüklüğündeki gezicisinin mühendislik modelini Glenn Araştırma Merkezi’nin Ay ve gezegen yüzeylerini taklit edebilen Simüle Edilmiş Ay Operasyonları Laboratuvarı’nda (SLOPE) test etti.

SLOPE, gezici mühendislerinin aracın ve tekerleklerinin çekişini değerlendirmek için gerekli verileri toplamasına olanak tanıyan geniş, ayarlanabilir bir toprak kutusuna sahiptir. Test aynı zamanda onlara en uygun olanları belirlemek için dik yamaçlardan geçmek için farklı yöntemleri karşılaştırmaları için bir yol verdi. Sonuçları, çeşitli manevralar için güç gereksinimlerini anlamalarına yardımcı olacak.

NASA, mürettebatlı Artemis misyonunun da ineceği ay güney kutbuna VIPER gönderecek. bölgesi. Ay, gelecekteki görevleri sürdürmek için yeterli suya sahip olup olmadığını görmemize yardımcı olacak dört bilim aracını kullanarak örnekleri toplayacak ve analiz edecektir. Gezici ilan edildiğinde, proje yöneticisi Daniel Andrews şöyle dedi: “Ay’da yaşamanın anahtarı sudur – Dünyadakiyle aynıdır. On yıl önce ay su buzunun onaylanmasından bu yana, şimdi soru, Ay’ın dünya dışı yaşamak için ihtiyaç duyduğumuz kaynak miktarını gerçekten içerebilir. Bu gezici, suyun nerede olduğu ve ne kadar kullanmamız gerektiğine dair birçok soruyu cevaplamamıza yardımcı olacaktır. ”

VIPER’in henüz bir lansman tarihi yok, ancak amaç Aralık 2022’de Ay’a inmek. Bu, son sürümü hedefine doğru patlamadan önce yapmak zorunda olduğu testlerden sadece biri.

Kaynak : NASA

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim