Microsoft bugün Windows 7 desteğini sonlandırıyor

Microsoft bugün Windows 7 desteğini sonlandırıyor

Windows 7 için son geldi mi?. 10 yıllık desteğin ardından Microsoft, bugün işletim sistemi için güvenlik güncelleştirmelerini sonlandırıyor. Bu, eğer hala onu kullanıyorsanız hatalara karşı savunmasız kalacağınız ve ortaya çıkan herhangi bir sorunun düzeltilmeyeceği anlamına gelir (genişletilmiş destek için ödenen bir şirketin parçası değilseniz, bu durumda iyisinizdir) 2023’e kadar).

Yeterli korumanız olduğundan emin olmak için işletim sisteminizi yükseltmeniz gerekir. 2015 yılında Microsoft, Windows 7 veya Windows 8.1’den yükseltmeleri ilk yıl için ücretsiz yaptı, ancak Aralık 2017’de Windows 10 ücretsiz yükseltme teklifini resmi olarak sona erdirirken, yine de hiçbir şey için ellerinizi alabileceğiniz bir boşluk var – yasal bir Windows 7 veya 8.1 lisansınız olması şartıyla.

Windows Latest tarafından bildirildiği gibi, kullanıcılar Medya Oluşturma Aracı’nı indirip çalıştırabilir ve ardından istenirse mevcut ürün anahtarlarını girebilirler. Yeni sürüme geçtikten sonra, internete bağlandığınızda doğrulanacak bir Windows 10 dijital lisansına sahip olacaksınız. Reddit’e göre, kendi kendini ilan eden bir Microsoft mühendisi, orijinal ücretsiz yükseltme anlaşmasının “tamamen pazarlama havası” olduğunu ve Microsoft’un halka boşluğu yoluyla hiç yükseltmekten ziyade halk yükseltmesini tercih ettiğini, çünkü en azından bir güncel işletim sistemi – ve daha sonra daha iyi koruma.

Görünüşe göre Microsoft özellikle boşluktan rahatsız değil. Ancak, Windows Latest uygulamasının tekrarladığı gibi, Windows 10’un başarılı bir şekilde etkinleştirilmesi yasal bir lisansla aynı değildir, bu nedenle Windows 10 için bir Windows 7 ürün anahtarı kullanarak lisans sözleşmelerini teknik olarak ihlal ediyor olabilirsiniz.

Kaynak: Microsoft

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim