Mesajlaşma uygulaması ToTok’un BAE için bir casusluk yaptığı bildiriliyor
Eli Space 12 ay önce Teknoloji

Mesajlaşma uygulaması ToTok'un BAE için bir casusluk arabulucu olduğu bildiriliyor

Yazılım ayrıca, Birleşmiş Arap Emirlikleri’nin sinyal istihbarat ajansı (yukarıda gösterilen) ile benzer binadan çalışan DarkMatter’e tabi bir bilgi madenciliği şirketi olan Pax AI ile ve DarkMatter’in yakın zamana değin ev olarak adlandırdığı bir yerle de benzer. yazılımın kendisi, Çinli bir dilekçe olan YeeCall’un hafifçe değiştirilmiş bir klonu olduğuna inanılıyor.

Breej, BAE ve CIA yorum yapmayı reddetti. FBI, belirtilmiş bir başvuru hakkında açıklama yapmayacağını, ancak kullanıcıların ortaya koyabilecekleri “potansiyel riskler ve güvenlik açıkları” konusunda bilinçli olmasını istediğini vurguladı.

Hem Apple keza de Google, ToTok’u uygulamalarından ilgili tatbik mağazaları. Google, uygulamanın hala sohbet istemcisini araştırdığını açıklarken, uygulamanın isimsiz politikaları ihlal ettiğini söyledi. Fakat, insanların orduları zaten uygulamaya sahip olduğunda zarar zaten yapılmış olabilir. Taktik aynı zamanda doğası gereği üzüntü vericidir. Bu doğruysa, BAE milyonlarca insanı bilgilerini savaşmadan casuslara aktarmaya ikna etti. Şifreli uygulamaları kullanmanın önemini vurgular – sadece davetsiz misafirleri dışarıda tutmakla kalmaz, bununla birlikte geliştiricilerin etkinliğinizi izlemelerini de önlerler.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim