Iron Man 2, bu on yılda Marvel Studios’un en büyük başarısızlıklarından biriydi, fakat bir miras kurdu

Iron Man 2, bu on yılda Marvel Studios’un en büyük başarısızlıklarından biriydi, fakat bir miras kurdu

2019 yaklaşıyor ve onunla birlikte on yılın sonu geliyor. Prestige TV hiç bu kadar iyi olmamıştı. Marvel, ekran süper kahramanlarını çağın en büyük (ve en kârlı) eğilimine dönüştürdü. Akış, izleyici gözbebekleri için yeni savaş alanıdır. 20 gençliği kapatmak için Verge çalışanları en sevdikleri anları, medyaları ve son 10 yıldaki eğlencede en fazla göz ardı edildiğine inandıklarını bozuyorlar.

Sizi ikna etmeye gelmedim. 2. Adam iyi bir film. Bu amaçsız bir uğraş. Bunun yerine, 2010’ları başlatan Marvel filmine ve Marvel Sinematik Evreni üzerindeki etkilerine yeniden bakmak istiyorum.

Demir Adam 2, mirasla ilgili bir öykü. Her şey karmakarışık, doyumsuz, dağınık ve kendini anlamaya çalışıyor. bununla birlikte, vizyon sahibi yapımcı Kevin Feige’in MCU’nun lansmanı için kullandığı film. Başarılı olursa, Iron Man 2 – önceki filmlerin yanında Iron Man ve The Incredible Hulk – Feige’in mirasını tanımlamaya tezgâhtar olur. Bu, hileli beklentilere tutmak, yeni bir yükümlülük olmak ve tuhaf bir yeni dünyada hayatta kalmak için çaba eden, yeri doldurulamayan Robert Downey Jr.’ın oynadığı Tony Stark hakkında bir film. Bu bununla birlikte Marvel Studios’un tarihini açıklar.

Garip bir zamandı. Iron Man’ın şaşılacak başarısı The Incredible Hulk’in güçsüz resepsiyonunu bağlı yanlamasına getirdi. Ekibin, birbirine ast bir süper kahraman evrenini planlamanın ilk aşamalarında olduğunu, başarılı bir filmin ve bir flopun Feige’i ve ekibini zor bir noktada bıraktığını düşünüyoruz. Avengers Girişimi, Iron Man ve The Incredible Hulk’in kredili sahneleriyle çok heyecanlandı. (Feige, Vanity Fair’e amaçlarının “büyük bir evrenin tohumlarını ekmek yerine, film yapmaya sürdürmek için yeterli para galip gelmek olduğunu” söyledi.

Fazla şey değişiyordu. Marvel Stüdyoları şu anda Fare Evi’nin mülkiyetindeydi. Disney becerikli bir şekilde güç bir yerdeydi. Canlı aksiyon filmleri unutulabilirdi ve animasyon kısmı side 90’lı yılların doruklarına asla ulaşamadı. Marvel Entertainment’ı yalnızca süper kahraman filmlerine oynanan bir iddia yok, 2000’deki X-Men’leri ve 2002’de Spider-Man’i izlemeye başlatan bir tür filmdi – oysa Magic’i Fare Evi’ne geri getirme çabasıydı. Disney, Iron Man 2’nin geliştirilmesinde bir elinin olmamasına rağmen, Avengers girişimi ödemek zorunda kaldı. Iron Man’ın Marvel Stüdyoları ve Disney’in güvenebileceği yutturmaca oluşturmak için kredi notu ödemesi gerekiyordu.

“Demir Adam hafta sonundan sonra gişe azami 98,6 milyon dolar hasılat geçtiğinde dedik ki, ‘Ah, A) bunlardan daha fazlasını yapabileceğimizi söyledik. Filmler ve B) Onları bir araya getirebileceğiz ” dedi Feige Vanity Fair’e.

“Disney, ‘Iron Man 2’yi geliştirmede bir eline sahip değildi, ama’ Yenilmezler ‘girişimi, öde ”

Feige imkansızı ortadan uyandırmak için kendini ayarladı.

Film, Tony’nin karıştığı bir ilişki içinde olduğu, geç babası tarafından kurulan bir faaliyet olan Stark Expo’ya katılırken Tony ile servet hakkında konuşuyor. Bireysel yönü dahil etmek genelde yaratıcıdır; Howard Stark’ın konseptine izleyicilerin tanıtılması da karakterin önemini diğer bir film için çizilen Kaptan Amerika: İlk Yenilmez olarak belirlemeye muavin oluyor. Feige’in gördüğü evrenin temelini Iron Man 2 olarak düşünün.

Nick Fury gibi karakterler (Iron Man’ın kredi notlarında tanıtıldı) devam filmine gereklilik duyulan sürekliliği verirken, Casus Phil Coulson ve Ajan Natasha Romanoff gibi yeni gelenler gizem yapı etmelerine tezgâhtar oldu. Avengers evreninin özünde oturan örgüt S.H.I.E.L.D, Iron Man 2’ye içten bir giriş yapmıştır ve incelikle daha azının geleceği için bir alay olarak çalışmaktadır. Fury ve Tony arasında babası Howard Stark hakkında kısa bir hitabe bile, S.H.I.E.L.D.’nin ne değin önemli olduğunu göstermek için var. Iron Man’den önceydi ve günümüze gelmekteydi.

Keza geçmiş hem de şimdiki zamandan iki buçuk saatlik bir film izlemeye amaçlamak, Iron Man 2’nin neden büyük bir parçası. sonuçta egemen bir film olarak başarısız olur. Kendi emelleri kadar tıkandı.

Yönetmen Jon Favreau bunların hepsini “kaba doğada yolumuzu oymak” olarak nitelendirdi. “Geçmişte ve şimdiki zamandan beri iki buçuk saatlik bir film hazırlamayı çok büyük bir parçası. niçin ‘Iron Man 2’ sonuçta başarısız oldu ”

Ama Iron Man 2’nin önemi göz ardı edilemez. Tony Stark’ın en fazla imha edici olması gerekiyor, Baki Saga’nın inmesi için başarısız olması ve sebat etmesi gerekiyor. Iron Man 2’de yer alan Tony Stark versiyonu, girdiği bu dünya ile uğraşmayı öğreniyor; bravado ve machismo’ya güvenerek güvensizliklerini ve şüphelerini uzak tutuyor. Narsisistik ve kendi kendine hizmet etmekte ve Endgame’teki yaşamsal, kurtarıcı yayını şekillendirmek için kendi kusurlarına sahip olan missteplere ihtiyacı var. Marvel Studios ve Tony Stark, bu yolculuğu, on yılın en gösterişli projelerinden biri olarak sonuçlanan başarılar (Yenilmezler) ve başarısızlıklar (Yenilmezler: Ultron Çağı) ile bir araya getirdi.

Iron Man 2, Marvel Studios’un bugünkü mirasını başlatmasında büyük rol oynadı. Bu aptal, zorlayıcı, düzensiz filmi seviyorum. Marvel Sinematik Evreni düşündüğümde iç içe geçmiş hikayeler, koreografik dövüşler veya orkestra puanları hakkında düşünmüyorum.

MCU çok kayda değer bir zamanda hayatıma girdi. Benden önceki karakterleri ve daha büyük franchise gibi, kendimi dağınık hatalı yollardan ve şeffaf elastikiyet yoluyla büyüdüm. Hepimiz hayatımızdaki bir şey için var: kayıtlı bir tescil, kitap ya da film. Fandomun ve daha yoğun kuzen durgunluğunun yükselişinin 2010’larda da tekrar tanımlanması pek şaşırtıcı yok. Demir Adam 2 için bile olsa.

.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
Popüler
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim