Hindistan Yüksek Mahkemesi Keşmir internet kapatmasının yasadışı olduğuna karar verdi
Eli Space 6 ay önce Teknoloji

Hindistan Yüksek Mahkemesi Keşmir internet kapatmasının yasadışı olduğuna karar verdi

Hindistan hükümetinin, ülkenin Yüksek Mahkemesi internet erişiminin korunduğuna karar verdikten sonra Keşmir’de uzun süredir devam eden bir internet kapatmasını gözden geçirmek için bir hafta var Hint anayasası altında. Kaşmir, Başbakan Narendra Modi ve Hindu-milliyetçi partisinin, Hint anayasasının 370. maddesi uyarınca bölgenin özel statüsünü iptal etmek için oy verdikleri Ağustos 2019’dan beri internet erişimine sahip değil.

150 günden fazla bir süre sonra, karartma dijital haklar grubu Access Now’a göre herhangi bir demokrasi tarihinin en uzunudur. Adalet NV, yaklaşık 7 milyon insanın, hem günlük yaşamlarında hem de bölge ekonomisinde baskılara neden olan baskıdan etkilendi.

“İnternet erişim özgürlüğü temel bir haktır,” dedi adalet NV Ramana. Mahkeme, başka bir pasajda “Telekom hizmetlerinin, ister İnternet ister başka bir şekilde, sert bir önlem olsun, geniş kapsamlı bir şekilde askıya alınmasının Devlet tarafından ancak” gerekli “ve” kaçınılmazsa “dikkate alınması gerektiğini yinelemenin gerekli olduğunu düşünüyoruz.” Dedi. .

Ancak, Yüksek Mahkeme hükümete Keşmir’in interneti derhal geri yüklemesini emretmedi ve sürecin aşamalı olarak mı yoksa bir kerede mi devam edeceği belli değil.

Kaynak : Hindistan Yüksek Mahkemesi

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim