Halka şeklindeki Olly hoparlörüne ne oldu?
Eli Space 6 ay önce Teknoloji

Halka şeklindeki Olly hoparlörüne ne oldu?

Birkaç yıl önce, CES katılımcıları, kişiliğinize uyarlanmış sesli asistanlı çörek şeklinde bir hoparlör olan Olly için delirdi. Alexa ve Google Assistant gibi görünen sonsuz donanım ferahlatıcı bir değişiklikti ve ziyaretçiler, ayağa kalkma ve dairesel bir stand etrafında dönme yeteneği ile büyülendi. Olly’nin yaratıcısı, Emotech adlı Londra merkezli bir girişim, şovda – biri heyecanlı ve hızlı bir şekilde konuşulmuş, diğeri biraz daha sakin görünüyordu – Olly’nin sahiplerini nasıl taklit edeceğini göstermek için iki prototip yayınladı. TechCrunch’un belirttiği gibi, şirket ilk üretime o yıl sonunda başlamak istedi.

Ama bu olmadı. On ay sonra Emotech bunun yerine bir Indiegogo kampanyası başlattı. Şirket, web tabanlı satış konuşmasında “nihai test ve üretimin [Mart] için Mart 2018’de planlandığını” önerdi. “Çığır açan bir AI motoru” ile desteklenen bir ev robotu sözü çok para kazandı: 556 umutlu destekçiden 339.203 dolar, kesin.

Şirketin son Indiegogo güncellemesi Temmuz 2019’da yayınlandı. .

Bugüne kadar bu söz gerçekleşmedi. Şirketin son Indiegogo güncellemesi Temmuz 2019’da yayınlandı ve sosyal hesaplarının çoğu sessiz kaldı.

Lillith Avalaon adlı bir destekçi, “Olly’nin olmayacağı gibi görünmediği için inanılmaz derecede üzgünüm.” “Sonunda vazgeçtim ve para iadesi istedim.” Dan Slattery adlı başka bir destekçi şöyle dedi: “… ve ben de para iadesi talep ettim. İşim bitti. Olly (şimdiye kadar) ortaya çıktığında, büyük olasılıkla yerini almış olacak.” < Peki neler oluyor?

Emotech’in kurucu ortağı Chelsea Chen, Engadget’e Olly’nin “işlevsel bir beta versiyonunun” geçen yıl tamamlandığını ve test için “oldukça az destekçiye” gönderildiğini söyledi. geri bildirim. “Donanım tamamen hazır,” diye açıkladı. “Çok modlu etkileşim sistemi de hazır.”

Halka şekilli hoparlör hala bitmedi ve şirket destekçilere ne zaman gönderileceğini söyleyemiyor. Emotech geçen yıl bir yazılım lisanslama modeline geçti ve şimdi eğitimcilere Olly “beyninin” bir versiyonunu sunuyor. Şirket, bu ayın başlarında bir LinkedIn yayınında “Olly’nin beynini ‘aldık ve ilk çok modlu AI İngilizce öğretim asistanını oluşturduk.” “Otantik telaffuz, daha yüksek etkinlik, kişiselleştirilmiş İngilizce öğrenimi ve en önemlisi uygun fiyatlı.

Şirket Olly’den vazgeçmedi – tüketici sürümü, yani – her şeyi ayıklamak ve 2017’de Indiegogo destekçilerinin vaat ettiği sürümü sunmak birkaç aydan fazla sürüyor. ” [Olly] ‘yi 2020’de teslim et, “Chen Engadget’e söyledi.

Emotech, yazılım lisanslama işinin Indiegogo tarafından finanse edilen konuşmacısına güç veren” beyin “e fayda sağlayacağını söyledi. Şirket, bazı destekçilerin yeterince sahip olduğunu ve geri ödeme yapılmasını istediğini kabul ediyor. Chen “2020’de teslim edebileceğimizi düşünmediğimiz için tüm geri ödemeleri bitirdiğini” söyledi ve “her destekçinin [a] geri ödeme” istemediğini, çünkü bazılarının beklemek ve geçmek istediğini vurguladı. bizimle yolculuk yapın. ”

Şimdilik, bu yolculuğun ne zaman bitip bitmeyeceği belli değil.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
Popüler
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim