Google Walkout organizatörü Claire Stapleton, şirketin hikayesini anlatıyor
Eli Space 10 ay önce Teknoloji

Google Walkout organizatörü Claire Stapleton, şirketin misilleme hikayesini anlatıyor

Havza Google Walkout protestosunun organizatörlerinden Claire Stapleton, Elle dergisine, arama devindeki zamanını ve misilleme iddiasıyla geçen Haziran ayında istifasına yol açan durum serilerini detaylandıran birinci şahıs bir test yazdı. üstteki yönetimden.

“Google Beni Sevdi, Her Şeyi Suçlayan Her Şeyi Belirleyene Kadar” başlıklı makale, Google’ın büyüyen eylemci koalisyonundan şirketin protestoları ele alma şekliyle ilgili birincil ulus ve ayrıntılı hesaplar aralarında yer alıyor. ve işçi organizatörleri. Google’ın içindeki durumu ve kurum kültürünün son yıllarda ne kadar can sıkıcı olduğunu iyi anlamak için okumaya değerinde.

Şirketin haftalık genel toplantılarına derin ve uzun süreli katılımı nedeniyle “Google’ın Ozanı” olarak tanındığını söyleyen Stapleton, 10 yıldan uzun süredir gururlu bir çalışan olduğunu söylüyor. 2007’de başlayarak yarım on yıl boyunca, Google’ın kurucu ortakları Larry Page ve Sergey Brin’in alıngan şirket konuları hakkında çalışanlarla ahenkli olarak konuştuğu ve şirketin vizyonu ve değerleri hakkındaki tartışmalara başkanlık ettiği Google’ın TGIF toplantılarının oluşturulmasına nasıl muavin olduğunu detaylandırdı.

Benzer bir şey, aynı zamanda şirketten ayrılan Google Walkout organizatörü Meredith Whittaker için aynı anda gerçekleşiyordu.

, şirket amigo kızından organizatöre kendi yolculuğumla Google’da neler olup bittiğini anlamaya karar verdi / apostate / oustered çalışan, bugün @ELLEmagazine https://t.co/nj4PWciftW

— claire stapleton (@clairewaves) 19 Aralık 2019

Değişimi hakkında daha artı data alınamadıktan sonra Stapleton, baştan atanan çalışma biçiminde daha fazla misillemeyle karşısında karşıya kaldığını ve endişelerini kıdemli bir insan kaynakları çalışanına ilettiğini söyledi. Bunun yerine, bir avukat tuttu ve adanmışlığı aksine çevirdi, ancak nihayetinde çalışma ortamının ne değin düşmanca olduğuna tabi olarak bırakmaya karar verdi. Tüyler ürpertici bir fıkrada, Stapleton, son gününün, şirket cihazlarını toplayan bir emniyet üyesi göre Google’ın New York ofisinin tesislerinden nasıl fiziksel olarak rezerve edildiğini anlatıyor.

Stapleton’un ayrılışından bu yanlamasına, Google’ın emek örgütleyicilerine karşı tutumu daha da uzlaştı.

Google ayrıca, gelecekteki organizasyon çabalarının nasıl ele alınacağı konusunda tavsiyede bulunmak için sendika karşıtı bir danışmanlık firması olan IRS Consultants’ı kiraladı. CEO Sundar Pichai, Stapleton’un iç sızıntılar sebebiyle kısmen üretilmesine yardımcı olmak için kullandığı TGIF çok yönlü toplantılarını geri ölçeklemeye başladı. Bu haftanın başlarında, başka bir çalışan Kathryn Spires, çalışanlarına emek haklarını bildirmek için sadece dahili bir açılır araç kullandığından kovulduğunu söyledi.

Yeniden, Google yönetiminin aktivist çalışanlara daha iyi çalışma koşulları ve şirketin cinsel taciz gibi sorunları nasıl ele aldığı konusundaki şartların değişmesi için nasıl davrandığına dair nadir bir içsel görüş için okumanız gereken Stapleton’un Elle makalesi.

.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim