Google, Ev hoparlörlerinden ‘Misafir Modu’ yayınını sessizce kaldırdı
Eli Space 6 ay önce Teknoloji

Google, Ev hoparlörlerinden 'Misafir Modu' yayınını sessizce kaldırdı

Google, arkadaşlarınızın yalnızca dört haneli girerek telefonlarından TV’nize kolayca yayınlamalarını sağlamak için Chromecast’te Misafir Modu’nu ilk kez tanıttı PIN kodu. Daha sonra bu özelliği konukların kolayca müzik çalabilmesi için Google Home hoparlörlerine de taşıdı. Bununla birlikte, Android Polis’e göre, özellik Chromecast’te kalırken, Google’ın Google Home’da onu öldürdüğü görülüyor. Bu, arkadaşınızda Spotify varsa ve yapmadıysanız, hoparlörünüzde müzik çalmaları biraz daha zor olabilir.

Özelliğin avantajı, konukların bağlanması gerekmemesiydi. hoparlörle aynı WiFi ağına bağlandıklarında tek gereken dört haneli bir PIN koduydu. Google özelliği ilk tanıttığında, evcil hayvanlar veya iyi işiten insanlar tarafından gerçekten duyulabilen ultrasonik frekansları kullanan cihazlarla eşleştirildi.

Sadece mod görünüşte devre dışı değil, aynı zamanda açma seçeneği de var destek sayfalarında olduğu gibi Ana Sayfa ve Nest hoparlör cihazı ayarlarından da kayboldu. Ancak, önbelleğe alınmış bir sayfada çalışmasına yönelik talimatlar hala kullanılabilir.

Bu özellik Chromecast cihazlarında hala kullanılabilir, bu nedenle bu arkadaşınızı Netflix hesabına bağlamak yine de kolay olacaktır. Ancak Google’ın Google Home için neden devre dışı bıraktığı ya da tam olarak özellik devre dışı bırakıldığında açık değil.

Kaynak: Android Police

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim