Google Chrome, bu Ağustos ayından bu yana kasvetli video reklamları engelleyecek.
Eli Space 1 sene önce Diğer

Google Chrome, bu Ağustos ayından bu yana kasvetli video reklamları engelleyecek.

Web’de yakında dayanabileceğiniz daha az berbat, zorunlu video reklamlar olabilir. Bu Ağustos ayında, izlediğiniz video sekiz yaşın altındaysa Google’ın Chrome web tarayıcısı uzun, “atlanamayan” ön reklamları, videonuzun büyük bir bölümünü engelleyen reklamları ve videolarınızı yarıda kesen reklamları engellemeye başlayacak dakika uzunluğunda.

Bu aslında Google’ın yönetim kurulu üyesi olduğu ve muhtemelen diğer şirketleri de etkileyecek olan Daha İyi Reklamlar Koalisyonu’nun resmi rehberidir. Microsoft ve Facebook da Better Ads panosunda.

Ancak daha az spam içerikli web reklamına sahip olmak kulağa mükemmel gelse de, tamamen Google’ın fedakar bir hareketi olmadığı anlaşılıyor. Bu hareket, diğer birçok şirketin reklamları YouTube’un zaten beğendiği şekilde tasarlaması gerektiğini gösteriyor.

“İnsanların 8 dakikadan kısa video içeriğinde özellikle rahatsız edici buldukları üç reklam deneyimi var uzun, ”Google yazar, yasaklananları görselleştirmeniz için bazı kullanışlı GIF’ler sunar:

“ Uzun, atlanamayan videodan önce gösterilen reklamlar veya videodan önce 31 saniyeden uzun görünen ve ilk 5 saniye içinde atlanamayan reklam grupları. ”Resim: Daha İyi Reklamlar için Koalisyon “Bir videonun ortasında görünen herhangi bir sürenin videonun ortasında gösterilen reklamları , kullanıcının deneyimini kesintiye uğrattı. ”Resim: Daha İyi Reklamlar için Koalisyon “Oynatılan bir videonun üstünde görünen ve video oynatıcı penceresinin 1 / 3’ünün ortasında bulunan veya video içeriğinin yüzde 20’sinden fazlasını kaplayan resim veya metin reklamlar.” Resim: Daha İyi Reklamlar Koalisyonu

Google’ın günlüğü YouTube’un bu standartlara da uyması gerekeceğine dikkat çeken YouTube’un zaten tam uyumlu olabileceğini düşünüyoruz. YouTube, beş saniye sonra reklamları atlamanıza izin verme, banner reklamlarını biraz kontrol altında tutma (aşağıda az önce açtığımız bir örneğe bakın) fikrini popülerleştiren ve şu anda yalnızca 10 dakikalık videolarda videonun ortasında gösterilen reklamlara izin veren veya uzun.

Google, henüz herhangi bir değişikliğin gerekip gerekmeyeceğinden emin olmadığını, ancak YouTube’un başka herhangi bir site gibi inceleneceğini vurguladı. Microsoft ve Facebook’tan da haber almayı bekliyoruz.

Her iki durumda da, reklamverenlerin 5 Ağustos’a kadar bunu anlamaları gerekiyor gibi görünüyor – Google, Chrome’un “tekrar tekrar bu yıkıcı reklamları gösteren” sitelerde video reklam göstermeyi bırakacağını söylüyor.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim