Google, casus olduğu iddia edilen uygulama ToTok’u Play Store’dan ikinci kez kaldırıyor
Eli Space 1 sene önce Mobil

Google, casus olduğu iddia edilen uygulama ToTok'u Play Store'dan ikinci kez kaldırıyor

Google, Birleşik Arap Emirlikleri için bir casusluk aracı olduğu iddia edilen sohbet uygulaması ToTok’u Play Store’dan ikinci kez kaldırdı. Uygulama, New York Times’ın bu konuda bir rapor yayınlamasından kısa bir süre önce Aralık ayında Apple’ın App Store ve Google Play Store’undan alınmıştır. Google, uygulamayı Ocak ayında sessizce eski durumuna getirdi. Uygulama App Store’da kullanılamıyor gibi görünüyor.

9to5Google, bugün ToTok’un yayından kaldırılma haberi verdi. Yorum için ulaşıldığında Google, The Verge’e uygulamayı devre dışı bıraktığını doğruladı, ancak nedenine ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı. Times’a göre, ToTok’u belirtilmemiş politikaları ihlal ettiği için ilk kez kaldırdı.

ToTok, “hızlı, ücretsiz ve güvenli” mesajlar ve çağrılar vaat eden ve BAE’de milyonlarca kişi tarafından indirilen bir mesajlaşma uygulamasıdır. Orta Doğu’nun başka yerlerinde. Aralık ayında Play Store ve App Store’dan kaldırılmasından kısa bir süre önce, uygulama ABD’de en çok indirilen sosyal uygulamalardan biriydi. Ancak NYT’nin soruşturması, uygulamanın BAE hükümetinin kullanıcıları gözetlemesine izin verdiğini tespit etti.

ToTok, Aralık ayında yayınlanan bir açıklamada “kısır dedikoduları” reddetti ve “[n] sadece gizliliğe saygı duyduğumuzu ve güvenliği sağladığımızı, kullanıcılarımızın da istedikleri veri üzerinde tam kontrole sahip olduklarını söyledi. kendi takdirine bağlı olarak paylaşın. ”

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim