Facebook, koronavirüs sömürüsünü önlemek için tıbbi yüz maskeleri için reklamları geçici olarak yasaklıyor
Eli Space 3 ay önce Teknoloji

Facebook, koronavirüs sömürüsünü önlemek için tıbbi yüz maskeleri için reklamları geçici olarak yasaklıyor

Facebook, koronavirüs ile ilgili sömürü konusunda artan endişe nedeniyle tıbbi yüz maskeleri için reklamları ve ticaret listelerini geçici olarak yasaklıyor, CNBC raporları.

“COVID19’u yakından izliyoruz ve yapacağız bu halk sağlığı acil durumundan yararlanmaya çalışan insanları görürsek politikalarımızda gerekli güncellemeleri yapın ”dedi. Ürün yönetimi Facebook Direktörü Rob Leathern tweet attı. “Bu değişikliği önümüzdeki günlerde uygulamaya başlayacağız.”

Bunu önümüzdeki günlerde kullanıma sunacağız. ve bu reklamları uygularken yaklaşımlarını geliştireceklerini tahmin ediyoruz. Lütfen bu tür reklamların gösterildiğini (reklamın sağ üst köşesinde) görürseniz ve ekiplerimizin harekete geçmesi için burada işaretlerseniz https://t.co/t4N6HOCXai

— Rob Leathern (@robleathern) 7 Mart 2020

Salı günü Dünya Sağlık Örgütü, insanların yeni koronavirüs ve diğer bulaşıcı hastalıklardan hayatlarını riske sokarak sağlık çalışanları için koruyucu ekipman sıkıntısına yol açan yüz maskeleri ve diğer ekipmanlar satın aldığını söyledi. ”< /

Facebook daha önce, bir ürünün sınırlı miktarda tedarik edildiğini ve COVID-19 için sahte “tedavileri” veya önleme yöntemlerini destekleyen herhangi bir ürünü yanlış bir şekilde önerdiğini gösteren tıbbi ürünler reklamlarına yönelik bir yasak olduğunu açıkladı. Coronavirus temalı Gruplar ve Sayfalar da algoritmasından engellenecek, diyor Facebook. Kurallar Instagram için de geçerlidir. Instagram’ın başkanı Adam Mosseri, “Malzemeler kısa, fiyatlar yükseldi ve bu halk sağlığı acil durumundan yararlanan kişilere karşıyız” dedi.

Güncelleme: Instagram ve Facebook’ta tıbbi yüz maskeleri satan reklamları ve ticaret listelerini yasaklıyoruz. Sarf malzemeleri kısa, fiyatlar yükseldi ve bu halk sağlığı acil durumundan yararlanan kişilere karşıyız. Bunu önümüzdeki birkaç gün içinde yayınlamaya başlayacağız. https://t.co/GyPFEHr4qe

— Adam Mosseri (@mosseri) 7 Mart 2020

Facebook, yeni koronavirüs için pozitif test yaptıktan sonra Seattle ofislerinden birini kapattı ve şirketin 5.000 Seattle merkezli çalışanından 31 Mart’a kadar evden çalışmalarını istedi. Facebook ayrıca sosyal ziyaretçileri ofislerine kısıtladı ve salgının bir sonucu olarak bir dizi konferansa katılımını iptal etti.

EBay ve Amazon da koronavirüs ile ilgili mallar hakkındaki kurallarını değiştirdi. Cuma günü satıcılara yapılan bir duyuruda, eBay, fiyat oymasını engellemek için tüm yüz maskeleri, el dezenfektanı ve dezenfektan mendil satışlarının yasaklandığını söyledi. Koronavirüs ile ilgili doğrulanmamış iddialarda bulunmak için 20.000’den fazla listeyi zaten kaldırdı. Amazon, el dezenfektanı ve yüz maskelerinin fiyatlarını önemli ölçüde artıran üçüncü taraf listelerini kaldırdı.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim