Elon Musk, koronavirüs tehdidini göz ardı ediyor, çalışanlara araba kazalarının daha tehlikeli olduğunu söylüyor
Eli Space 11 ay önce Otomobil

Elon Musk, koronavirüs tehdidini göz ardı ediyor, çalışanlara araba kazalarının daha tehlikeli olduğunu söylüyor

Elon Musk, BuzzFeed News’ten çıkan bir rapora göre, SpaceX çalışanlarına Cuma günü COVID-19’un, şimdi bir pandemi olarak kabul edilen yeni koronavirüsün neden olduğu tehlikelerin altını çizdiği bir not gönderdi.

Bugünün erken saatlerinde gönderilen Musk’ın e-postası, uzay taşımacılığı şirketi çalışanlarına, yeni koronavirüsün neden olduğu hastalık olan COVID-19’dan çok daha fazla araba kazasından ölme ihtimalinin daha yüksek olduğunu söyledi. Ayrıca, COVID-19 hakkında gördüğü kanıtlara dayanarak, bunun “ABD’deki en büyük 100 sağlık riski içinde” olduğunu düşünmediğini söyledi. E-posta, geçen hafta gönderilen Musk’ın “coronavirus paniği aptal” diyen bir tweet’i takip ediyor. SpaceX, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Koronavirüs paniği aptal

– Elon Musk (@elonmusk) 6 Mart 2020

Musk’un yeni koronavirüs pandemisine ilişkin görüşleri, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ile çelişiyor ve bu koronavirüsü bu hafta başında pandemi ilan etti. BuzzFeed’in belirttiği gibi, araba kazaları da katlanarak yayılabilen viral bir enfeksiyon değildir ve raporda alıntılanan sağlık uzmanları Musk’ın yorumlarının hem sürekli hem de tehlikeli olduğunu söylüyor.

Sağlık yetkilileri, en kötü senaryoda, hastalığın önümüzdeki haftalarda ve aylarda yeterince yer almaması durumunda 160 milyon ila 214 milyon Amerikalı COVID-19 ile enfekte olabileceğini tahmin ediyor Times raporları. Enfekte olanlardan 1.7 milyonu ölebilir.

Musk, koronavirüs panik “aptal” olarak adlandırıldı

Ayrıca, on milyonlarca insan, ülkenin sağlık ve tıbbi tedavi sistemlerini zorlayabilecek bir durum olan COVID-19’u tedavi etmek için hastaneye yatmayı gerektirebilir. Şu anda, CDC 1.600 yeni koronavirüs vakası ve ABD’de 41 ölüm vakası olduğunu söylüyor. Ancak test eksikliğinden dolayı, ABD’deki dava sayısının çok daha yüksek olması muhtemeldir.

Musk’ın COVID-19 ile ilgili açıklamaları, otomobil endüstrisinin ABD ekonomisinin diğer birçok sektörü gibi virüsün yayılmasını azaltmaya yönelik operasyonları kısıtlamaya başladığı bir zamanda geliyor. Ford, General Motors ve Fiat Chrysler, ABD’deki fabrika dışı çalışanlara evden çalışma talimatı vermeye başladılar ve otomobil üreticileri virüs yayılmaya devam ettikçe ve Çin tedarik zinciri kesintileri aracı daha da karmaşıklaştırdıkça gelecekte fabrika kapanma olasılığını düşünüyorlar. üretim.

Musk’ın diğer şirketi Tesla, pandemiye yanıt olarak uzaktan çalışma politikalarıyla ilgili yorum talebine yanıt vermedi. Ancak Business Insider tarafından elde edilen sızdırılmış bir nota göre Tesla, çalışanlarına yakın zamanda İtalya, Çin, Güney Kore, İran, Malezya, Singapur veya Tayland’a seyahat ettikleri takdirde kendi karantinaya almalarını söyledi.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim