DirecTV uydusu pil sorunları nedeniyle patlama riski altında
Eli Space 2 sene önce Bilim Teknoloji

DirecTV uydusu pil sorunları nedeniyle patlama riski altında

DirecTV bir uyduyu kaldırmak için bir ay var jeostasyonel yörünge, bu yüzden patlarsa diğer uyduları alçalmaz. AT & T’nin sahip olduğu TV servisi, Spaceway-1 uydusunun (Boeing 702HP modeli) Aralık ayında ortaya çıkmaya başlayan pil sorunları nedeniyle patlayabileceğinden korkuyor. SpaceNews’e göre DirecTV, 19 Ocak tarihli bir FCC dosyasında, bir anormalliğin uydu pillerinde “önemli ve geri döndürülemez termal hasara” neden olduğunu açıkladı.

Şirket zaten pilleri kapattı ve Spaceway-1’i çalıştırıyor güneş panelleri tarafından üretilen gücü kullanarak. Bununla birlikte, Şubat ayının sonlarında yalnızca pillerin güç kaynağı olarak hizmet edebileceği Dünya’nın gölgesinden geçmesi bekleniyor. Bu nedenle DirecTV, 25 Şubat’tan önce uyduların öleceği bir yere, yer altı yörüngesinin 300 kilometre yukarısına göndermelidir. Şirket, yaptığı açıklamada, felaketle sonuçlanan bir pil arızası riski, Spaceway-1’in 25 Şubat tutulma mevsimine başlamadan önce tamamen yörüngede bırakılmasını ve görevden alınmasını acil hale getiriyor. patlama riskini azaltmak için devreden çıkarmadan önce uydularının kalan yakıtını boşaltmakla birlikte, DirecTV FCC’den feragat etmesini istedi çünkü bunu yapmak için yeterli zamana sahip değildi. Benzer uydulardan yakıt boşaltmak iki ila üç ay sürüyor, özellikle DirecTV, Safeway-1’in 2025’e kadar hizmette kalması için yeterli gücü sağladığından, bunun yerine patlıyorsa en azından mezarlık yörüngesinde olacak. Çoğu telekomünikasyon uydusunun bulunduğu yer altı yörüngesinde.

SpaceNews, DirecTV hayranlarının endişelenmesine gerek olmadığını söylüyor. Spaceway-1 sadece yedek bir uydu olduğu için hiçbir müşteri etkinlikten etkilenmedi (ve muhtemelen etkilenecek).

Kaynak: SpaceNews, FCC

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim