Coronavirus e-posta aldatmaca Ukrayna şiddet protestolara yol açtı
Eli Space 4 ay önce Teknoloji

Coronavirus e-posta aldatmaca Ukrayna şiddet protestolara yol açtı

Ukrayna’nın sağlık bakanlığından, ülkedeki koronavirüs vakaları hakkında yanlış bilgi içeren bir e-posta, polisle şiddetli protestolara ve çekişmelere yol açtı, BuzzFeed News bildirdi.

bir hükümet açıklamasına göre, yanlış bir şekilde ülkede beş koronavirüs vakası olduğunu iddia etti. Gerçekte, Ukrayna’da sıfır virüs vakası bildirilmiştir. Ancak e-posta aynı gün Çin’den tahliye edilenler ülkeye indi ve bazı Ukraynalı sakinler, tıbbi tesislere yol açan yolları engelleyerek ve bazı durumlarda bu tahliyeleri taşıyan otobüslerin camlarını parçalayarak tahliye edilenlerin gelişini protesto ettiler.

Ukraynalı yetkililer raporların doğru olmadığını belirten bir açıklama yayınladı

Vatandaşları sakinleştirmeye çalışmak için, Ukrayna Halk Sağlığı Merkezi beş koronavirüs vakasının raporlarının yanlış olduğunu ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky’nin bir Facebook yayınladığını belirten bir açıklama yaptı tahliye edilenlerin tamamen sağlıklı olduklarını ve ekstra dikkat gösterilmeden iki hafta karantinaya alınacaklarını söyledi. Zelensky, vatandaşları varışlarını engellememeye de çağırdı.

Koronavirüslü Ukraynalıların sadece iki onaylanmış vakası var ve bunlar kıyıya yanaşmış olan yolcu gemisinde iken enfekte olmuş birçok kişi arasında. Japonya BuzzFeed News, tamamen iyileştiğini bildirdi.

Koronavirüs hakkında çevrimiçi bilgi arayan birçok insanla, insanların hastalık hakkında yanlış bilgiler ve aldatmacalarla, özellikle Facebook ve sosyal ağlarda karşılaşma riski devam ediyor. Hızla değişen küresel haber olaylarını ve bunlara eşlik eden kullanıcı tarafından oluşturulan gönderileri idare etmek için donanımlı olmayan Twitter. Recode, yaygın olarak paylaşılan en yaygın korona virüsü aldatmacalarının bazılarının iyi bir özetini hazırladı. Ayrıca, bilgilerin çevrimiçi ortamda nasıl araştırılacağı ve yanlış veya yanıltıcı olup olmadığının nasıl belirleneceği hakkında bir kılavuzumuz var.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim