CDC: E vitamini asetat, vaping akciğer yaralanmalarıyla ‘yakından ilişkilidir’
Eli Space 12 ay önce Sağlık

CDC: E vitamini asetat, vaping akciğer yaralanmalarıyla 'yakından ilişkilidir'

Sponsorlu Bağlantılar

gemini.png dims?quality=85&image_uri=https%3A%2F%2F

Yeni bir klinik çalışmada 51 EVALI hastasından alınan örnekler çözümleme edildi. ve 99 dinç bireyden oluşan bir mukayese grubu. Egzersiz, 51 EVALI hastasının 48’inden bronkoalveoler lavaj (BAL) sıvısında E vitamini asetatını tanımladı. Sağlıklı kişilerden BAL sıvısındaki kimyasal maddeyi saptama etmedi.

Bu en ince ayrıntısına kadar şaşırtıcı yok. Geçen ay, CDC, E vitamininin EVALI’da rol oynayabileceğinden şüphelendiğini söyledi. Kimyasal, THC içeren bir takım e-cigs ve vaping ürünlerinde sıvıyı sulandırmak için kullanılır. Bir Takım gıdalarda ve kozmetik ürünlerinde de bulunabilir. Topikal olarak yutulduğunda ya da uygulandığında bir soruna niçin gibi görünmüyor, oysa geçmişte yapılan incelemeler solunduğunda daha zararlı olabileceğini gösteriyor.

Bildirilen EVALI vakalarının sayısı azalıyor gibi görünüyor, oysa CDC haftalık olarak yeni vakaların rapor edildiğini söylüyor. 17 Aralık itibariyle, EVALI ABD’de 2.506 birey yaraladı ve CDC 54 kişinin ölümünü doğruladı. EVALI’nın birden fazla nedeni olabileceği konusunda uyarır ve öteki maddeleri ve mahsul kaynaklarını dışlamaz.

Via: Eşik Kaynağı: CDC Bu makalede: kılıflar, cdc, e-sigara, e-cigs , evali, dişli, akciğer, akciğer hasarı, tıp, alıştırma, vaping, e vitamini asetat Engadget kadar önerilen tüm ürünler asıl şirketimizden bağımsız olarak yayımcı ekibimiz göre seçilir. Hikayelerimizden bazıları ast kuruluş bağlantıları içeriyor. Bu bağlantılardan birini kullanarak bir şey satın alırsanız, bir ortaklık komisyonu kazanabiliriz. Yorum Yorumlar Paylaş Paylaş Verge Kaynak: CDC Bu makalede: vakalar, cdc, e-sigara, e-cigs, evali, dişli, akciğer, akciğer hasarı, tıp, egzersiz, vaping, e vitamini Engadget kadar önerilen bütün ürünler editör ekibimiz kadar seçilir, ana şirketimizden egemen olarak. Hikayelerimizden bazıları tabi kuruluş bağlantıları içeriyor. Bu bağlantılardan birini kullanarak bir şey satın alırsanız, bir ortaklık komisyonu kazanabiliriz. comment.png?h=fdd3d5c323dfc3c958e02b675b

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim