Byte, iyi videolar için içerik oluşturuculara 250.000 ABD Doları ödeyecek
Eli Space 3 ay önce Mobil

Byte, iyi videolar için içerik oluşturuculara 250.000 ABD Doları ödemek üzere

Byte, içerik oluşturucularına ödeme yapmaya başlamayı planlıyor ve ortak programındaki ilk içerik oluşturucu grubuna toplam 250.000 ABD doları tutarında ödeme sunuyor.

Program ilk başta oldukça sınırlı olacak. Yalnızca 100’e kadar içerik oluşturucu dahil edilecek ve Bayt tarafından başvuruda bulunulmalı ve seçilmelidir. Byte, düzenli olarak paylaşımda bulunan, tam ekran portre videoları yapan ve topluluğun olumlu üyeleri olan kişileri aradığını söylüyor.

Byte, görüntüleyenlerine göre iş ortaklarına her 30 günde bir ödeme yapacak. İçerik oluşturucular “Görüntüleme Parantezleri” ne yerleştirilecek ve aynı parantez içindeki herkese aynı miktarda ödeme yapılacak. Şirket, içerik oluşturucuların ne kadar kazanmayı bekleyebileceğine dair ayrıntılar vermiyor.

Byte, içerik oluşturucuların işlerinden para kazanmak istediğini biliyor

Bu küçük bir başlangıç, ancak yine de yeni sosyal video uygulamasından önemli bir adım . Vine’ın kurucu ortaklarından gelen Byte, geçtiğimiz yıl patlayan ve lisanslı müziğin ek özelliği ile insanların çok benzer bir formatta videolar oluşturmalarına izin veren TikTok’tan dik bir rekabetle karşı karşıya. Ancak TikTok, eleştirel olarak, içerik oluşturuculara platformun kendisinden ödeme alma konusunda çok az fırsat sunuyor. Bu, başarılı içerik oluşturucuları viral şöhretlerini kâra dönüştürmeye çalışırken başka yerlere bakmaya teşvik edebilir.

250.000 dolarlık ilk ödeme havuzu dört ödemeye yayılacak. Bu dört ödemeden sonra, Byte teorik olarak daha fazla içerik oluşturucuyla yeni bir ödeme havuzu oluşturmayı ve tekrar başlamayı planlıyor. Her 120 günde bir yeni bir ödeme havuzu başlatmayı planlıyor.

Byte, şimdilik, içerik oluşturuculara ödeme yapmak için “reklam gelirinin% 100’ünü” İş Ortağı Programına geri koyduğunu söylüyor. Reklamlar tek tek baytların önünde veya feed’inizde yayınlanmaz; örneğin Nike için erken bir reklam, uygulamada sponsorlu bir bölüm olarak ortaya çıktı.

“Uzun vadeli planımız, gelirin büyük bir kısmının içerik oluşturuculara gitmesini sağlamak, azınlıkların bize operasyonlarımıza ve işimize yardım ediyoruz, ”Byte yazdı.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
Popüler
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim