Brezilya gazeteci Glenn Greenwald’ı bilgisayar korsanları ile gizli anlaşma yapmakla suçladı
Eli Space 5 ay önce Teknoloji

Brezilya gazeteci Glenn Greenwald'ı bilgisayar korsanları ile gizli anlaşma yapmakla suçladı

Brezilya federal savcıları Glenn Greenwald’ı ülkenin siber güvenlik yasalarını ihlal etmekle suçladı, diyor New York Times. 95 sayfalık bir şikayete göre, Greenwald 2019 yılında birkaç kamu görevlisinin ve savcının telefonlarına hacklenen “suç örgütünün” bir parçasıydı. Suçlamalar, Greenwald’ın web sitesi The Intercept Brasil’den geçen yıl etik dışı kalan birçok rapor yayınladı Mevcut Adalet Bakanı Sérgio Moro da dahil olmak üzere Brezilya’nın en yüksek kamu görevlilerinin davranışları.

Davanın merkezinde Greenwald’ın The Intercept’e gönderilen özel mesajları almaktan ve yayınlamaktan daha fazlasını yaptığı iddiası var. . Savcılar, orijinal hacklemeyi “kolaylaştırmak” için “açık bir rol” oynadığını iddia ediyorlar. Ayrıca, bilgisayar korsanlarına The Intercept Brasil’e zaten gönderdikleri arşivleri silerek izlerini kapatmalarını söylediğini iddia ediyorlar. Temmuz ayında savcılar, saldırıya karıştığı iddia edilen dört kişiyi tutukladılar.

Greenwald, New York Times’a suçlamaların “Bakan Moro hakkında bildirdiğimiz açıklamalara misillemede serbest bir basına saldırmak için bariz bir girişim olduğunu söyledi. ve Bolsonaro hükümeti. ” Pulitzer Ödüllü gazeteci, Brezilya cumhurbaşkanı Jair Bolsonaro’nun sık eleştirmenlerinden biri oldu.

Greenwald, bir ülkenin savcılarının dikkatini ilk kez çekmedi. 2013 yılında, Edward Snowden ile NSA’nın Prizma programı hakkında bilgi yayınlamak için çalışırken, en az bir ABD’li milletvekili tutuklanmasını istedi.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim