Bill Gates Microsoft yönetim kurulundan istifa etti
Eli Space 11 ay önce Teknoloji

Bill Gates Microsoft yönetim kurulundan istifa etti

Microsoft’un kurucu ortağı ve eski CEO’su Bill Gates, şirket yönetim kurulundan istifa ediyor. Gates, Bill ve Melinda Gates Vakfı’nda daha fazla zaman geçirmek için görevinden istifa ettiği 2000 yılına kadar Microsoft’un CEO’su olarak hizmet vermişti. 2008 yılında Gates, tüm çabalarını hayırseverliğe odaklamak için Microsoft’ta tam zamanlı rolünü resmi bir kapasitede bıraktı.

Yönetim kurulundan istifa eden Gates, görünüşe göre benzer motivasyonlardan kaynaklanıyor ve basın bülteninin haberin “hayırsever önceliklerine daha fazla zaman ayırma” arzusunu gösterdiğini açıkladı. Gates, 2014 yılında Nadella’nın talebi üzerine Microsoft’un yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmaktan vazgeçtiği bir rol olan mevcut CEO Satya Nadella’nın “teknoloji danışmanı” olarak görevini sürdürecek.

“Yıllar boyunca Bill ile çalışmak ve ondan ders almak çok büyük bir onur ve ayrıcalıktı. Bill, yazılımın demokratikleştirici gücüne inanarak ve toplumun en zorlu sorunlarını çözme tutkusuyla şirketimizi kurdu. Microsoft ve dünya bunun için daha iyi, ”dedi Nadella. “Kurul Bill’in liderliğinden ve vizyonundan yararlandı. Microsoft, Bill’in ürün ve hizmetlerimizi ileriye taşımak için devam eden teknik tutkusundan ve tavsiyelerinden yararlanmaya devam edecektir. Bill’in dostluğuna minnettarım ve gezegendeki her insanı ve her kuruluşu daha fazlasını başarmak için yetkilendirme misyonumuzu gerçekleştirmek için onunla birlikte çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyorum. ”

Gates hala en azından biraz dahil olacak teknoloji danışmanı olarak kurduğu şirketle birlikte, hamle, Gates’in 2000 yılında CEO rolünü bıraktığı günden bu yana Microsoft’u çalıştırmaktan en uzak adımı attı.

Düzeltme: A bu hikayenin önceki sürümü Gates’in 2008 yılında Microsoft CEO’su olarak istifa ettiğini söyledi. Gates 2000 yılında istifa etti ve 2008’de tam zamanlı işini Microsoft’ta bıraktı. Hatadan dolayı pişmanlık duyuyoruz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/bill-gates-microsoft-istifa-etti

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim