Avrupa’da Artık AMD Tercih Ediliyor

Son dönemlerde çıkarttığı ürünler ile birlikte iyi bir çıkış yakalayan AMD, durdurulamıyor. Yapılan son araştırmalar da AMD hayranlığının geçtiğimiz yıla oranla yüzde 50 arttığı öğrenilirken, Avrupa’daki tükecilerin yüzde 60’ı AMD’yi tercih ediyor.

Bilindiği gibi ABD merkezli teknoloji devi Intel, uzunca bir süre işlemci sektöründe lider konumundaydı. Ancak özellikle de son birkaç yıldır, bu durum büyük bir değişiklik gösterdi. Yine ABD merkezli bir teknoloji üretici olan AMD, Ryzen serisi işlemcileriyle tüketicilerin beğenisini kazanmayı başardı. Intel bu şekilde ciddi anlamda köşeye sıkışmış gibi duruyor. Hatta bu durum o kadar ciddi bir boyuta ulaştı ki Avrupalıların çoğu, artık AMD işlemci tercih ediyor.

Avrupa Donanım Birliği (EHA) bir anket düzenledi ve tüketicilerin, işlemci konusundaki tercihlerini sordu. Ortaya çıkan sonuçlar ise çok dikkat çekiciydi. Çünkü aynı anket, bir yıl önce de yapılmıştı ve Intel açık ara öndeydi. Son anket ise bir yılda çok şeyin değiştiğini açıkça gösteriyor. Geçtiğimiz yıl tüketicilerin yüzde 60’ı Intel’i tercih ederken, bu yıl tüketicilerin yüzde 60‘ı AMD’yi tercih ediyor.

EHA’nın anketi, ürün bazı bazı sonuçlar da ortaya koyuyor. AMD’nin bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde bu denli büyük bir fark atması, özellikle “Ryzen 3000” serisi işlemcilerle sağlanıyor. Aslına bakacak olursak bu durum çok da şaşırtıcı değil çünkü AMD ile ilgili yapılan diğer anket ve araştırmalar da benzer bir sonucu ortaya koyuyor. Görünen o ki AMD, Ryzen 3000 serisiyle kendisini tüketicilere ispatlamış durumda.

Yapılan anketler ve araştırmalar, AMD hayranlığının her geçen gün biraz daha arttığını ortaya koyuyor. Hatta yapılan araştırmalar, AMD’ye olan sevginin geçtiğimiz yıla oranla yüzde 50 arttığını gösteriyor. Görünen o ki AMD’nin Intel’in tahtını ele geçirme amacı yavaş yavaş gerçekleşiyor. Bakalım Intel, ilerleyen dönemlerde bu konuda ne gibi reaksiyonlar gösterecek

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim