Asus Chakram Gaming Mouse, Programlanabilir Analog Çubuğa sahip
Eli Space 5 ay önce Bilgisayar

Asus Chakram Gaming Mouse, Programlanabilir Bir Kumanda Kolu Sporu - ExtremeTech

Üst düzey oyun farelerinin çoğu RGB aydınlatma, yüksek DPI ve çok sayıda düğme gibi aynı temel özelliklere sahiptir. Yaklaşan Asus ROG Chakram tüm bunlara sahiptir, ancak diğer farelerin sahip olmadığı bir özellik ile bir ayrılık yaratmayı amaçlamaktadır: bir joystick. Başparmağınızın altında istemediğinize karar verirseniz programlanabilir ve tamamen çıkarılabilir.

Asus, geçen yıl ROG Chakram’ı sessizce açıkladı, ancak geçen hafta CES’e kadar kimsenin ellerini tutmasına izin vermedi. Ayrıca, bu ayın ilerleyen saatlerinde gönderim onaylandı. ROG Chakram, sağ elini kullanan bir oyun faresidir . DPI değiştirici düğmesi farenin altında olmasına rağmen optik sensör 300 ila 16.000 DPI arasında çalışır. Kaydırma tekerleğinin iç yüzeyinin yanı sıra sol ve sağ düğmelere bakan RGB LED’leri vardır – RGB olmadan oyun oynamak olmazdı.

Bu cihaz, Logitech ve Razer farelerinde bulunan kablosuz şarj sistemlerinden farklı olarak evrensel bir standart olan kablosuz Qi şarjını destekler. Böylece, fareniz için telefonunuz için kullandığınız kablosuz şarj pedini kullanabilirsiniz. Ayrıca kablolu bağlantı ve hızlı şarj için bir USB C Tipi bağlantı noktasına sahiptir. Yine, bu telefonunuz için kullandığınız aynı şarj cihazı olabilir. Asus, ROG Chakram’ın 12 saatlik oyunu desteklemek için 15 dakika içinde yeterince güç açabileceğini söylüyor. Tam şarj yaklaşık 79 saat veya altı buçuk günlük oyun süresine sahiptir.

Asus’un burada şöhret iddiası, farenin kenarındaki başparmak için konumlandırılmış joystick. Tamamen programlanabilir ve analog veya dijital modlarda çalışır. Yani, silahları değiştirmek veya bir atıcıda köşelere bakmak için dört düğmeli bir d-pad olarak kullanabilirsiniz. Analog modda, bir uçuş simisinde veya yarış oyununda etrafa bakmak için kullanabilirsiniz.

Kumanda kolu kadar ilgi görmese de, Asus’un özel anahtar muhafazası daha da kullanışlı olabilir. Altındaki Omron anahtarlarını ortaya çıkarmak için sol ve sağ düğme kapaklarını çıkarabilirsiniz. Herhangi bir şey ters giderse, anahtarlar çıkarılabilir ve yenileriyle değiştirilebilir. Bu, bu spendy mouse’un uzun süre çalışmasını sağlayabilir. Asus, ROG Chakram’ı bu ay 150 $ ‘a göndermeyi bekliyor.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim