Apple artık uygulamaların push bildirimlerinde reklam göndermesine izin veriyor
Eli Space 1 sene önce Apple

Apple artık uygulamaların push bildirimlerinde reklam göndermesine izin veriyor

Apple artık kullanıcılar önce reklamları almayı kabul ettikleri sürece push bildirimlerinin reklam için kullanılmasına izin verecek.

Apple 9to5Mac tarafından fark edildiği gibi bugün App Store yönergelerini push bildirimleri ile ilgili geleneksel katı kısıtlamalar. Apple, uygulamaların “reklamcılık, promosyonlar veya doğrudan pazarlama amaçları” için bildirimleri kullanmasını uzun süre yasakladı, ancak bugün değişiyor. Uygulamalar artık “müşteriler açıkça almayı seçtiğinde” pazarlama bildirimleri gönderebilir. Kullanıcılar ayrıca reklamları almamayı da seçebilmelidir.

Apple, uygulamaların suçlara yardımcı olmasını da yasakladı

Değişiklik, Apple’ın itme göndererek kendi kurallarını büktüğü birkaç olayı takip ediyor reklamlara çok benzeyen bildirimler. Diğer şirketlerin uygulamaları yasaklanabileceği veya bu davranış için push bildirimi ayrıcalıklarının iptal edilebildiği için, hareketler, Apple’ın platformu kontrol ettiği için özel muamele ile kaçmanın başka bir örneği olarak eleştirildi.

Apple’ın niyeti genellikle burada iyi biriydi – hiç kimse bildirimlerle spam olmak istemiyor, özellikle talep etmedikleri pazarlama mesajlarını değil. Ancak düz yasak, bu yeni politikanın netleşebileceği bazı belirsizlikler doğurdu. Bir perakendeci, uygulamasını zaten yüklediyseniz size bir satıştan bahsetmek için push bildirimi kullanabilir mi? Amazon, müşterilerini yakın zamanda olduğu gibi uygulaması aracılığıyla yeni bir telefon almaya teşvik edebilir mi? Bu bildirimlerden bazıları faydalı olabilir ve Apple’ın yeni politikası, müşterilere gerçekte onları görüp görmedikleri konusunda kontrol verirken bu durumların geçmesine izin verebilir.

Bugün Apple’dan gelen birkaç güncelleştirme daha vardı. 9to5Mac, Apple’ın Apple ile oturum açmanın ne zaman uygulanması gerektiğine dair bir son tarih belirlediğini söylüyor: 30 Nisan. Tek oturum açma sisteminin, insanları yeni bir uygulama kullanmanın hızlı bir yolu olarak sunulan Facebook ve Google oturum açmalarına daha güvenli bir alternatif sunması bekleniyor.

Apple ayrıca falcılık uygulamalarına daha fazla dikkatle bakar ve “benzersiz, yüksek kaliteli bir deneyim sunmazlarsa” reddeder. Artık osuruk ve geğirmek uygulamaları ile aynı spam kurallarına dahil ediliyorlar.

Eklenen başka bir kural, kullanıcıların yasa uygulamalarından kaçmasına yardımcı olarak her tür suçu işlemek veya işlemeye çalışmak için kullanılabilecek uygulamaları yasaklıyor. “

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim