Apple, 2020 Model iPhone’lara AirPods’u da Ekleyecek
Fahri PAt 1 sene önce Teknoloji

DigiTimes’ın aktardığı bilgilere göre Apple, AirPods kulaklıklarını 2020 model iPhone’ların kutusuna ekleyebilir. Haber yalnızca Apple’ı içermiyor, Samsung ve Xiaomi’nin de aynı şeyi yapması bekleniyor.

Birçok Apple kullanıcısı şirketin telefonlarını satın aldıklarında AirPods’a da sahip olmak istiyor. Bu isteğinizin gerçek olma şansı var desek ? DigiTimes’ın yaptığı habere göre Apple, gelecek sene çıkacak iPhone 2020 modelleriyle birlikte Apple AirPods’u kullanıcılarına ücretsiz olarak verecek.

DigiTimes’ın yapmış olduğu bu haber yalnızca Apple’ı kapsamıyor. Haberin devamına göre Samsung ve Xiaomi yeni model telefonlarında kablosuz kulaklıklarını telefon ile birlikte vermeyi planlıyor. Tabii tüm bunların gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini öğrenmemiz için önümüzdeki yılı beklememiz gerekiyor.

Haber, endüstri içerisinde bulunan birkaç kaynağa dayandırılarak yapılmış. Ancak Apple’ın böylesine bir hamleyi şu anki AirPods fiyatını göz önüne aldığımızda yapmayacağını düşünüyoruz. Dolayısıyla bu habere kesin gözüyle yaklaşmamakta fayda var.

Apple’ın AirPods kulaklıkları 1399₺ fiyat etiketine sahip. Dolayısıyla Apple’ın bu kulaklıkları iPhone kutusuna bedava koyacağını düşünmek aşırı derece de saçma geliyor. Ya da Apple kulaklıkları telefon ile aynı kutuya koyar ancak bunu fiyat politikasında yapacağı bir değişiklikle gerçekleştirir. Şu an için Apple şirketinin nasıl bir yol izleyeceği bilinmiyor.

Geçerli Bir Sebep Yok

Bir yanda da Apple AirPods’ların popülerliği bulunuyor. Şirketin halihazırda AirPods’ları kullanıcılarına dağıtma gibi bir ihtiyacı yok. Çünkü bu kulaklığı isteyen birçok kullanıcı doğrudan AirPods’u satın alıyor ve kullanıyor. Yani Apple’ın kulaklığı telefon ile aynı kutuya koymasının hiçbir sebebi bulunmuyor.

Yeni çıkan AirPods Pro’lar, AirPods’ların ne kadar popüler ve sevilen bir kulaklık olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. Uzun süredir AirPods’lara gelmesi beklenen aktif gürültü engelleyici özelliğine ahip AirPods Pro, fazlasıyla talep almış ve şirket bu talep yüzünden üretimini artırmak zorunda kalmıştı.

Şirket’in böyle bir şey yapabilmesi için tek geçerli bir sebep bulunuyor. Şirket, iPhone’larla gelen EarPods’ların yerine artık daha modern bir şey koymak istiyor olabilir. Ek olarak AirPods, dünyada en çok satan True Wireless kulaklık olma özelliğine sahip. Dolayısıyla iPhone ve AirPods ikilisini birlikte satışa sunarsa piyasada ki üstünlüğü de artacaktır.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
    • Sergen 1 sene önce
      0

      Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur

Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim