Android Q Hakkında Bilgiler
Fahri PAt 1 sene önce Mobil Teknoloji

Android Pie güncellemesinin ardından kullanıcılara sunulacak olan android q hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Gelen bilgiler doğrultusunda android q multi resume özelliği ile kullanıcılara yeni bir akıllı telefon deneyiminin yaşatılması bekleniyor. Diğer taraftan android nougat güncellemesi ile kullanıcıların çoklu pencere özelliğini kullanabildikleri görülüyor.

Android q multi resume özelliği ile kullanıcıların aynı anda iki farklı uygulamayı kullanabilmeleri bekleniyor. Aynı zamanda kullanıcıların kullanacakları iki farklı uygulamanın herhangi bir şekilde donmadan hizmet vermesi bekleniyor. Örneğin bir kullanıcının Whatsapp’ta konuşurken bir yandan da aynı anda internet tarayıcısında herhangi bir aramayı rahatlıkla yapabilmesi mümkün hale geliyor.

Karanlık Mod Özelliği

Android q sistem genelinde karanlık mod özelliğinin kullanılabilmesi için, tüm ön yüklü uygulamaların temayı desteklemesi gerektiğinin daha önce Google tarafından açıklandığı biliniyor. Karanlık mod özelliği için androidde bulunan tüm ön yüklü uygulamaların optimize edilmesi gerekiyor. Google’un karanlık mod özelliği ile ilgili tüm çalışmaların 2019 yılında bitireceğinin açıklamasının ardından kullanıcıların karanlık mod özelliğini büyük bir merak ile bekledikleri görülüyor.

Yeni Sürümde Beklenen Yenilikler

Google’ın yeni android sürümünde gizlilik adı altındaki bölümü yenilemesi bekleniyor. Bu sayede toplu bir şekilde uygulamaların erişmek istediği kişisel veriler görüntülenebiliyor. Diğer taraftan Google’ın geliştirici menüsünde de geliştiricilere ekstra olarak yeni özellikler sunması bekleniyor. Yeni sürümde Google’ın erişilebilirlik araçlarında da yenilik yapması bekleniyor.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim