AMD 7nm Gücü Eziyor
Eli Space 2 ay önce Bilgisayar

AMD 7nm Gücü Kazancı Üzerinden Eziyor - ExtremeTech

2019, AMD için her zaman büyük bir yıl olacaktı. Yeni bir ortağıyla 7nm’de piyasaya sürülen birden fazla ürünle, tüm gözler bir dökümhane geçişinde, yeni bir düğümde ve geliştirilmiş mimarilerde gezinirken birden fazla nesil CPU ve GPU iyileştirmesi sağlayıp sağlayamayacağını görmek için şirketteydi. Bir yıl sonra, şirket uçan renklerle karşılaştı.

AMD, 2019’un 4. çeyreğinde yıllık 1.49x artışla 2.127 milyar dolar net gelir bildirdi. Brüt kar marjı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 38’den yüzde 45 oldu. Net gelir, 2018’deki 38 milyon dolar ile karşılaştırıldığında çeyrek için 170 milyon dolar oldu.

Hesaplama ve Grafik segmentindeki yıllık gelir, 2018’deki 4,125 milyar dolar ile karşılaştırıldığında 4,7 milyar dolardı. Geçen yıl 6.475 milyar dolar. Bu yüzde 4’lük kazanç etkileyici gelmeyebilir, ancak unutmayın – AMD, PS4 ve Xbox One aileleriyle ilgili Sony ve Microsoft satışlarının çekilmesi ile ilgileniyor. Bu anlaşmaları ilk duyurduğunda AMD, bu ürünlerden elde edilen gelirin çoğunu döngünün başlarında kazanacağını ve zaman geçtikçe daha küçük bir marj alacağını açıkladı.

AMD ayrıca yılı en yüksek istemci CPU seviyesiyle sonlandırdığını bildiriyor gönderileri altı yıl içinde, GPU gönderileri ise” güçlü çift haneli yüzdeler “ile büyüdü. GPU veri merkezi gelirinin de güçlü çift haneli yüzdelerle büyüdüğü söyleniyor.

Enterprise, Embedded ve Semicustom’da gelir yıllık bazda yüzde yedi arttı, ancak üçüncü çeyreğe göre art arda düştü. Sony ve Microsoft tatil sezonuna hazırlanırken üçüncü çeyrek konsol satışları için genellikle en yüksek çeyrek. Burada gördüğümüz şey, dönem döngüsünün sonunda yarı özel gelir düşerken Epyc gelirinin artmasıdır.

Epyc’nin önümüzdeki çeyrekte nasıl performans gösterdiğine dair daha iyi bir resim elde edeceğiz. AMD’ye göre, “İlk çeyrek yarı-özel gelirinin ihmal edilebilir olmasını ve gelecek nesil yarı-özel ürün rampasının ikinci çeyrekte gelirle yılın ikinci yarısına doğru ağırlıklandırılmasını bekliyoruz.”

AMD, bazı verileri paylaştı. Roma, birinci nesil Epyc’den çok daha hızlı büyüyor ve sunucu geliri özellikle “güçlü çift haneli yüzde” oranında artıyor. Bulut sağlayıcılara yapılan gönderilerin “önemli çift haneli yüzde” arttığı söylendi. AMD iki katına çıktı. piyasadaki Epyc işlemci platformlarının sayısı 100’den fazla.

AMD, 2020 yılının ilk çeyreğindeki gelirinin yıllık% 42 artışla ve sırasıyla% 15 düşüşle ~ 1.8 milyar dolar olmasını bekliyor. Büyüme, 7nm CPU ve GPU ürünlerinin güçlü satışlarıyla ilgilidir; düşüş mevsimsellikten başka konsol pazarının yumuşamasından kaynaklanıyor. Yılın ilk çeyreği, AMD ve Intel gibi şirketler için genellikle en zayıf olanıdır – tüketici sezonu tatil sezonundan sonra daha düşüktür.

Bunun gibi sonuçlar, yarı iletken işinin nasıl sıfır olması gerekmediğinin mükemmel bir örneğidir. toplam oyunu. Hem AMD hem de Intel, aynı çeyrekte artan gelir, daha yüksek birim sevkıyatları ve daha iyi iş temelleri bildirdi.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim