2020 Yılında Çıkacak 10 Oyun!
Fahri PAt 8 ay önce Oyunlar

Yediden yetmişe hepimiz oyun oynamayı severiz. Gün geçtikçe gelişen teknoloji ile oyunlar inanılmaz derecede keyif verici hale geliyor. Sizlere önümüzde yıl çıkacak 10 oyunu derledik. Keyifli okumalar.

 

Watch Dogs Legion:

Listemizin en başında yer alan bu harika oyun Aksiyon-Macera türünde bir oyun. Watch Dogs serisini sevenlerin dört gözle beklediği bu oyun 6 Mart 2020’de Playstation 4, Xbox One ve PC platformlarında yerini alacak. Ubisoft’un bu yeni gözde oyununda aktivist bir hacker grubuna dahil olunacak. Aynı zamanda sokaktaki her NPC bu gruba dahil edilebilecek ve oynanılabilir olacak.

 

Cyberpunk 2077:

Listemizin ikinci sırasında yerini alan bu oyun Rol Yapma türünde bir oyun. Cyberpunk 2077, CD Projekt Red tarafından geliştirilen, Cyberpunk 2020 isimli masa oyununun evreninde geçen bir oyun. Oyun, Witcher gibi bir açık dünya-rol yapma oyunu olacak. Oyunumuz 16 Nisan 2020 tarihinde platformlardaki yerini alacak.

 

Marvel’s Avengers:

Listemizin üçüncü sırasında yer alan bu oyunumuz Aksiyon-Macera türünde bir oyun. Oyun yıllar önce ufak bir fragman ile duyurulmuştu. Sonrasında ise bu sene E3’te bir fragmanla birlikte bazı bilgiler paylaşıldı. Bu oyunumuzla birlikte Marvel kahramanlarını üçüncü şahıs bir kameradan yönetebileceksiniz.

 

Dying Light 2:

Listemizin dördüncü sırasında yer alan bu oyunumuz ise Hayatta Kalma – Rol Yapma türünde bir oyun. Dying Light 2, Dying Light serisinin ikinci oyunu olacak. İlk oyunda da olduğu gibi birinci şahıs oynanışa sahip olacak oyun Techland tarafından geliştiriliyor. Yapım, ilk oyunda da olduğu gibi hayatta kalma, korku ve rol yapma öğeleriyle oyuncuları karşılayacak. Oyunun 2020’nin ilk aylarında çıkışını yapması bekleniyor.

 

Final Fantasy 7 Remake

Listemizin beşinci sırasında yer alan bu oyun Rol Yapma türünde bir oyun olacak. Final Fantasy 7’nin Remake’i oyuncular tarafından uzun zamandır bekleniyor. E3 2019’da, Final Fantasy 7’nin yönetici ismi Yoshinori Kitase, Final Fantasy 7 Remake’in ilk bölümünü duyurdu. Verilen bilgilere göre ilk bölüm sadece, orijinal oyunun açılışında yer alan Midgar’ı içerecek. Buna rağmen oyunun iki Blu-ray diski kadar yer kaplayacağı söyleniyor. Final Fantasy 7 Remake, 3 Mart 2020 tarihinde Playstation 4 özel oyunu olarak çıkacak.

 

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Listemizin altıncı sırasında yer alan bu oyun ise Aksiyon-Rol Yapma türünden bir oyun olacak. 2004 yılında bilgisayara çıkan Vampire: The Masquerade – Bloodlines oyunu, döneminin bilgisayar oyuncularını bir hayli heyecanlandırmıştı. 2004 yılında yapılmış olmasına rağmen oyunculara sunduğu çeşitliliğe övgüler yağdırılmıştı fakat oyunda büyük bir sorun vardı. Oyun teknik anlamda çok hantal ve başarısızdı. Her şeye rağmen Paradox Interactive, bir devam oyunu yaptıklarını açıkladı. Oyunun 2020 yılının Mart ayında PC, Xbox One ve Playstation 4 platformlarına çıkış yapması bekleniyor.

 

Tom Clancy’s Rainbow Six: Quarantine

Listemizin yedinci sırasında yer alan bu oyun, oyun severlerin sıkça oynadığı Birinci şahıs nişancı oyunu olacak. Tom Clancy’s Rainbox Six: Siege oyununu çıkışını yaptığından beri geçen 4 senede ününden hiçbir şey kaybetmeden yoluna devam ediyor. Oyuna 2018 yılının Mart ve Nisan aylarında sınırlı süreli, Outbreak isimli bir etkinlik gelmişti. Rainbow Six: Quarantine tam olarak bu etkinlikten esinlenmiş bir oyun olacak. Yanlış anlaşılma olmasın, Rainbow Six: Quarantine bir eklenti paketi ya da bir genişleme paketi olmayacak. Tam tersine, tek başına çalışabilen bir oyun olacak. Oyunda amaç birleşen üç devlet birliklerini canlandırarak, dünyayı tehlikeye sokan uzaylı istilasını bitirmek olacak. Oyun co-op üzerine kurulu olacak. Rainbow Six: Quarantine henüz net bir çıkış tarihine sahip değil. Oyun 2020 yılının ilk aylarında PC, Xbox One ve Playstation 4 platformları için çıkacak.

 

Minecraft: Dungeons

Yavaş yavaş listemizi bitirmeye doğru yaklaşıyoruz. Bu sırada yer alan oyunumuz ise Aksiyon – Rol Yapma türünde bir oyun olacak. Oyna oyna bitmeyen başka bir oyun olan Minecraft, doğal olarak bir devam oyununa sahip olmayacak fakat bu durum, yapımcıların Minecraft adı altında yeni oyunlar çıkarmasına engel değil. Minecraft: Dungeons, retro tarzda bir ‘Dungeon Crawl’ oyunu olacak. Oyuncular bir zindanın içinde üstlerine gelen yaratık dalgalarını savuşturmaya çalışırken, bir yandan da kurtarılması gereken karakterler olacak. Minecraft: Dungeons 2020 yılının ilkbahar aylarında Nintendo Switch, PC, Playstation 4 ve Xbox One için çıkacak.

 

Beyond Good & Evil 2

Listemizin bu sırasında yer alan oyunumuz ise Aksiyon – Macera türünde bir oyun olacak.

Beyond Good & Evil aslında yaratıcısı Michel Ancel’in aklında hep bir üçleme olmuştu. 2003 yılında çıkan oyun sonrasında da bu düşünce rafa kalkmıştı. 2008 yılında Ubisoft serinin hayranlarına yeni bir oyun sözü vermişti ve bu sözden tam 10 sene sonra, E3 2018’de Beyond Good & Evil 2 duyurulmuştu.

Oyun bir açık dünya oyunu olacak ve oyunculara sayısız gezegen keşfetme şansı sunacak. İlk oyunun öncesini anlatacak olan Beyond Good & Evil 2’de, ilk oyundaki ana karakter Jade de yer alacak. Beyond Good & Evil 2 için henüz bir çıkış tarihi açıklanmadı ancak oyunun 2020 yılında çıkış yapması bekleniyor.

2020 yılında çıkması beklenen oyunları listediğimiz haberimizin sonuna geldik. Dilerseniz siz de çıkmasını beklediğiniz oyunları belirtebilirsiniz.

 

Avatar

Ve işte geldik listemizin son oyununa. Son oyun olan Avatar, Aksiyon – Macera türünde bir oyun olarak karşımıza gelecek. James Cameron’ın gişede rekor üstüne rekor kırmış filmi Avatar’ın aslında bir oyunu çıkmıştı. Şimdiyse Ubisoft, The Division’a da gücünü veren Snowdrop Engine’i kullanarak yeni bir Avatar oyunu geliştiriyor. Oyun gelecek olan Avatar filmlerinin bir adaptasyonu olmayacak. Oyunun çıkış tarihiyle ilgili net bir bilgi yok ancak Ubisoft’un açıklamalarına bakacak olursa 1 Nisan 2020’den önce gelmeyecek. Yapım büyük ihtimalle 18 Aralık’ta çıkacak Avatar 2 filmine yakın bir tarihte çıkacak. Bu arada oyun PC, Playstation 4 ve Xbox One platformları üzerinde oynanabilir olacak.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
3
😆
0
😱
0
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim