10. nesil Intel işlemci i3 fiyat performans canavarı mı?
12 ay önce Diğer

Intel, 10. nesil masaüstü işlemci ailesi Commet Lake, Haziran ayı gibi karşımıza çıkacak. Intel işlemci ailesinin en taban üyesi olan i3, her zaman için düşük performans değerlerine karşın daha ulaşılabilir bilgisayar çözümleri için tercih ediliyor. Ancak 10. nesil Intel işlemci i3 beklenenden daha büyük bir potansiyele sahip olabilir.

10. nesil performansa testlerinden paylaşılan sonuçlara bakılırsa, i3, Core i7-6700K yani altıncı nesil bir i7 ile aynı değerlere sahip gibi görünüyor.

10. nesil Intel işlemci i3 nasıl performans sergiliyor?

Intel 10. nesil işlemci ailesi, AMD ile olan rekabetin gittikçe kızışmasıyla birlikte çok daha iddialı bir şekilde karşımıza çıkacağa benziyor.

Bu denklemde her zaman için görmezden gelinen ailenin en küçük üyesi ise farklı bir özelliğe sahip.

Her ne kadar Intel şu an için i3 performans değerlerini tam olarak açıklamasa da, işlemcinin 6. nesil i7-6700K ile aynı kuruluma sahip olduğu ortaya çıktı.

İki işlemcide gerçek dört çekirdekli ve sekiz çekirdekli bir işleyişe sahip. Altıncı nesil i7 3.6GHz işlemci hızına sahip ve bu hız 4.3GHz hızına kadar çıkabiliyor.

Tahminle 10. nesil Intel işlemci i3 performansının da benzer olabileceği yönünde. Her ne kadar arada nesil farkı olsa da i3 performans değerinin buralara çıkması, fiyat performans tutkunlarını sevindirebilir.

Masaüstü bilgisayar işlemcisi için geçerli olan bu değerlerin, gerçek olup olmadığını Haziran ayında göreceğiz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/10-nesil-intel-islemci-i3

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Popüler
Son Yorumlar
Sergen
Airpods en iyi kulaklıktır aksini iddia eden xiaomi kullanıyodur
İnanç
Merakla bekliyorum
İletişim